Polski producent Green Cell stworzył mobilne urządzenie rozruchowe GC PowerBoost do samochodów z rozładowanym akumulatorem (tzw. car jump starter), które może też służyć jako podręczny prostownik i klasyczny powerbank.

Green Cell zapowiada, że GC PowerBoost bez trudu uruchomi silniki samochodów osobowych i dostawczych. Projektanci zadbali o imponujący zapas mocy – dzięki pojemności ogniw wynoszącej 16 000 mAh i zapewnianiu aż 2000 A prądu szczytowego, GC PowerBoost pozwoli odpalić samochód osobowy do 30 razy na jednym naładowaniu.

Car jump starter, prostownik i powerbank w jednym

To niewielkie urządzenie będzie można wykorzystać także jako ładowarkę do akumulatorów 12V – nie tylko w garażu, ale także w czasie podróży. GC PowerBoost użyje do tego prądu z gniazdka lub energii zgromadzonej we własnych ogniwach. Z kolei dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED użytkownicy błyskawicznie sprawdzą najważniejsze parametry – tryb pracy urządzenia, stan naładowania lub napięcie akumulatora.

Jak podkreślają przedstawiciele Green Cell, produkt został w całości zaprojektowany w laboratorium firmy w Krakowie.

– Prace nad GC PowerBoost trwały kilkanaście miesięcy. Nasz zespół projektantów opracował całą koncepcję urządzenia i zadbał o unikatowy design. Poświęciliśmy też mnóstwo czasu na testowanie naszego projektu w komisach samochodowych, gdzie odpalaliśmy samochody w dziesiątkach scenariuszy. GC PowerBoost pozwoli uruchomić każdy samochód osobowy, a także wiele samochodów dostawczych z instalacją 12V – mówi Maciej Mielczarek, Head of R&D w Green Cell.

gc powerboost greencell

Kierowcy, którzy często udają się w dalekie trasy, docenią dwie pozostałe funkcje GC PowerBoost. Jedną z nich jest możliwość wykorzystania go jako powerbank – urządzenie posiada 2 porty USB-A 18W i USB-C PD o mocy 60W do ładowania urządzeń mobilnych, w tym laptopów. Dodatkową funkcjonalność zapewnia wbudowana latarka z kilkoma trybami świecenia – przyda się nie tylko wtedy, gdy trzeba będzie zerknąć pod maskę, ale także do dodatkowego oświetlenia miejsca stłuczki lub świecenia w trybie SOS.

W zestawie z urządzeniem znajdą się wygodne klemy, kabel USB-C służący do naładowania urządzenia rozruchowego i wysokiej jakości pokrowiec.

gc powerboost greencell