Twórcy Life is Strange: Remastered Collection udostępnili pierwszy oficjalny materiał z rozgrywki. Pokazano na nim sam początek pierwszej części serii.

Premiera odświeżonego zestawu gier z serii Life is Strange już 1 lutego. Life is Strange: Remastered Collection składa się z pierwszego Life is Strange, prequela Life is Strange: Before the Storm, a także dołączanego w wersji deluxe prequelu epizodu zatytułowanego Farewell.

Nieco nietypowo dla świata gier twórcy zdecydowali się opublikować pierwszy oficjalny materiał z rozgrywki dopiero teraz. Gameplay trwa nieco ponad 6 minut i zawiera fragment początku Life is Strange. Film prezentuje dokładnie tę grę, która trafi do kupujących już za kilka dni.

R E K L A M A

Life is Strange i Life is Strange: Before the Storm od początku charakteryzowały się nietypową grafiką, której pewne elementy zostały według twórców ręcznie namalowane. Całość ma naprawdę wyjątkowy klimat i prezentuje się dobrze nawet wiele lat po premierze. Twórcy z jakiegoś powodu zdecydowali się jednak na remaster.

Life is Strange: Remastered to głównie lepsza grafika i animacje

Największą zmianą jest znaczne zwiększenie rozdzielczości tekstur, które są teraz wyraźnie ostrzejsze. Zmieniło się też oświetlenie i same modele postaci i poszczególnych przedmiotów. Istotną różnicę widać też na polu animacji, które dzięki szeregowi sesji motion capture wyglądają bardziej realistycznie.

Wydaje mi się, że takie ogólne polepszenie jakości może wpłynąć negatywnie na urok gry.

Całość wydaje się teraz „mniej malowana” i nie wygląda aż tak wyjątkowo. Niektóre zmiany prezentują się jednak całkiem dobrze, przede wszystkim w kwestii animacji – postacie znacznie lepiej ruszają ustami podczas rozmowy. Ostatecznie opinia na temat oprawy graficznej zawsze powinna być subiektywna.

Life is Strange: Remastered Collection działa na silniku Unreal Engine 4, podczas gdy pierwotnie Life is Strange stworzono na Unreal Engine 3, a Life is Strange: Before the Storm wykorzystywał Unity. Nie wiadomo, póki co, czy wpłynie to na jakieś istotne zmiany w rozgrywce, ale twórcy nie chwalą się żadnymi nowymi mechanikami.

Life is Strange: Remastered Collection zadebiutuje 1 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, i Google Stadia, a w kolejnych miesiącach także na Nintendo Switch.


Posłuchaj nas!