Znamy już pierwsze zespoły, które awansowały do fazy Legend na PGL Major Antwerp 2022 – za nami pierwsza seria spotkań w formacie BO3.

Pierwszy dzień rozgrywek na PGL Major Antwerp 2022 przyniósł nam między innymi nowy rekord na turniejach tej rangi – ZywOo zakończył wczorajszy mecz przeciwko Complexity bez nawet jednej śmierci. Oprócz tego obyło się bez większych zaskoczeń – faworyci poradzili sobie całkiem nieźle.2

Runda 3 PGL Major Antwerp 2022

Wtorek na majorze rozpoczęliśmy spotkaniem Bad News Eagles przeciwko Imperial. Oba zespoły rozpoczęły dzisiejszy dzień z bilansem 1-1, więc nie były to zmagania o pozostanie na turnieju.  Mecz na mapie Vertigo zakończył się porażką Brazylijczyków z wynikiem 16-12.

R E K L A M A

Z pewnością jest to smutna wiadomość dla wszystkich, którzy wierzyli, że Lincoln „fnx” Lau utrzyma swój rekord 100% wygranych majorów, na których zagrał. Oczywiście nie można jeszcze skreślać ekipy Imperial, ale trzeba przyznać, że póki co scenariusz, w którym okazują się czarnym koniem turnieju, nie jest zbyt prawdopodobny.

Kolejne spotkania drużyn z bilansem 1-1 przyniosły zwycięstwo Spirit nad Eternal Fire i pewną wygraną zespołu Outsiders przeciwko Complexity. Ostatni mecz w formacie BO1 zakończył się zwycięstwem zawodników Astralis, którym udało się ostatecznie pokonać MIBR wynikiem 16-13.

Potem było już tylko ciekawiej

Przyszedł bowiem czas na pierwsze mecze w formacie BO3. Rozpoczęliśmy spotkaniem Renegades przeciwko IHC. Oba zespoły zaliczyły kiepski start na turnieju i ciężko było wybrać klarownego zwycięzcę, mimo, że społeczność zdecydowanie faworyzowała ekipę Renegades. Ostatecznie Australijczycy przegrali 0-2, a IHC wywalczyło kolejną szansę na awans do kolejnego etapu.

Kolejny mecz przyniósł nam pierwszy zespół, który awansował do fazy Legend z wynikiem 3-0, a mianowicie Vitality – francusko-duński skład po dosyć równej walce zdołał wygrać z forZe. Później przed odpadnięciem obronił się Team Liquid. Amerykanie pewnie pokonali 9z kończąc przygodę południowoamerykańskiej drużyny na turnieju.

Na koniec dnia rozegrane zostało spotkanie, na które z pewnością najbardziej czekali polscy kibice. ENCE stanęło do walki o awans do fazy Legend przeciwko ekipie G2. Niestety, z dwóch europejskich zespołów lepsze okazało się G2. Nie ma jednak co się martwić – „dycha” i „hades” mają jeszcze 2 szanse na awans – pierwsza z nich już dziś o 19.30 przeciwko Bad News Eagles.

Środowy terminarz na PGL Major Antwerp 2022

Bilans 2-1

12:00 | Astralis vs Spirit (BO3)
15:45 | forZe vs Outsiders (BO3)
19:30 | ENCE vs Bad News Eagles (BO3)

Bilans 1-2

12:00 | Imperial vs IHC (BO3)
15:45 | Complexity vs Liquid (BO3)
19:30 | MIBR vs Eternal Fire (BO3)


Posłuchaj nas!