Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 przyniosło chyba tyle samo spodziewanych informacji, co tych zaskakujących. Prawdziwą niespodzianką okazały się szczegóły dotyczące nadchodzącego Overwatch 2. Poznaliśmy datę premiery tytułu, a także dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje w modelu free to play.

Nie da się ukryć, że free to play powoli zaczyna dominować na rynku gier, szczególnie w kwestii sieciowych produkcji. League of Legends, Fortnite, Valorant, Counter Strike: Global Offensive, Apex Legends czy Call of Duty: Warzone korzystają z pewnej formy darmowego modelu dystrybucji już od dłuższego czasu i trudno nie odnieść wrażenia, że wychodzi im to na dobre.

Overwatch 2 zadebiutuje w modelu free to play

Przejście na model darmowy w przypadku Overwatch 2 jest szczególnie istotną decyzją, bo wiele osób zarzucało Blizzardowi, że produkcja wygląda jak aktualizacja do pierwszego Overwatcha, a pewnie będzie sprzedawana za duże pieniądze. Twórcy podjęli więc chyba najlepszą decyzję wizerunkową, która przy dobrym marketingu może też przynieść sukces finansowy.

R E K L A M A

Póki co nie wiadomo, jaka zawartość w Overwatch 2 będzie płatna, ale miejmy nadzieję, że nie zostanie to przeprowadzone w stylu „pay to win” i Blizzard skupi się na pobieraniu opłat za przedmioty kosmetyczne. Może otrzymamy też coś w rodzaju battle passa – taka forma płatnych dodatków cieszy się ostatnio sporą popularnością.

Overwatch 2 już za kilka miesięcy

Poznaliśmy też datę premiery Overwatch 2. Nastąpi ona już za mniej niż 4 miesiące, bo 4 października 2022. Blizzard poinformował też o specjalnym dodatku dla posiadaczy pierwszej części Overwatcha. Overwatch 2 Founder’s Pack zaoferuje graczom dwie epickie skórki i ekskluzywną ikonę założyciela, a także dodatkowy prezent-niespodziankę, który zostanie zaprezentowany jeszcze przed premierą Overwatch 2.

Aby otrzymać Overwatch 2 Founder’s, Pack musicie wejść w posiadanie pierwszej części Overwatch przed 23 czerwca (chyba że już ją macie), a następnie zalogować się w niej przed 4 października. Potem wystarczy zagrać w Overwatch 2 po premierze, ale przed 5 grudnia 2022.

Overwatch 2 trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Co ważne, mamy otrzymać pełną możliwość rozgrywki cross-play między tymi platformami, a progres ma być zsynchronizowany i jednakowy na każdej z nich. W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się nowych materiałów z rozgrywki, a także innych szczegółów na temat gry.