OPPO Watch 3 ofijalnie. Choć na pierwszy rzut oka tytuł może wydawać się sporą przesadą, uważam, że tak nie jest. Wszystko za sprawą procesora Snapdragon W5 Gen 1, który według wszelakich doniesień ma nareszcie położyć kres większości problemów w smartwachowym świecie – od zmniejszonego apetytu na prąd, po lepszą wydajność.

Miałem przyjemność testować pierwszego OPPO Watcha i był to całkiem udany smartfon, a szczególnie jak na pierwszy model producenta. OPPO przyzwyczaiło nas do dbania o detale i wykończenie swoich produktów i nie inaczej jest w przypadku smartwatchy. Na zdjęciach można mieć wrażenie, że ich wygląd w pewnych aspektach prześciga nawet produkty Apple. Zdecydowanie od strony wizualnej OPPO będzie miało przewagę nad innymi smartwatchami, a szczególnie Samsungiem, który w tym roku się zwyczajnie nie udał.

OPPO Watch 3 oraz Watch 3 Pro

OPPO Watch 3

Poza procesorem Snapdragon W5, od strony technicznej, seria OPPO Watch 3 oferuje 1 GB RAM, 32 GB pamięci na pliki oraz dodatkowy procesor Apollo4+, natomiast na tym nie kończą się cechy wspólne. Od strony oprogramowania, możliwości i czujników też mamy niemal identyczny zestaw w obu modelach: LTE, Bluetooth 5.0, NFC, wodoodporność 5 ATM czy sensor SpO2. Wyróżnikiem jest ECG, który zarezerwowany został tylko dla modelu Pro.

Model OPPO Watch 3 Pro jest przede wszystkim większy i oferuje aż 1,91″ wyświetlacz OLED o rozdzielczości 496 x 378 pikseli (zagęszczenie na poziomie 326 PPI), który został dodatkowo zaokrąglony. Większe wymiary zewnętrzne przełożyły się również na większą baterię 550 mAh, która ma pozwolić na działanie przez 5 dni w „klasycznych” warunkach. Praca na LTE skraca ten wynik o 1,5 dnia.

Oppo Watch 3 2

Oppo Watch 3 to wizualny klon Apple z ekranem 1,75″ AMOLED i takim samym PPI (zagęszczenie pikseli na cal), co model wyżej. Mniejszy ekran to mniejsza bateria i tak też udało się upakować 400 mAh, co przekłada się na 4 dni typowego użytkowania.

Ceny na rynku chińskim

  • OPPO Watch 3 z gumowym paskiem – $237
  • OPPO Watch 3 ze skórzanym paskiem – $252
  • OPPO Watch 3 Pro z gumowym paskiem – $296
  • OPPO Watch 3 Pro ze skórzanym paskiem – $311

Są to oczywiście ceny dla rynku chińskiego, więc i zdecydowanie niższe niż te, które zobaczymy w Europie. Z dużą dozą pewności mogę jednak powiedzieć, że nadal będzie to tańszy produkt od nowych Samsungów seri Watch 5. Pytanie tylko, czy szukasz prostokątnego wyświetlacza, czy okrągłego?

Zegarki serii Samsung Galaxy Watch 5 i słuchawki Galaxy Buds2 Pro już oficjalnie. Jak prezentują się na żywo?