Poznaliśmy wygląd i specyfikacje techniczne smartfonów serii OPPO Reno 9, które zadebiutują w drugiej połowie listopada. Oto czym będą charakteryzować się warianty: bazowy, Pro oraz Pro Plus.

Jeszcze w tym miesiącu zadebiutują nowe smartfony serii OPPO Reno 9. Sprzęt pojawi się na półkach sklepowych w trzech różnych wariantach, o których wiemy już całkiem sporo. Poza licznymi informacjami związanymi z ich specyfikacjami technicznymi udało nam się poznać także wygląd świeżynek w ofercie producenta z Państwa Środka. Z rendery, które załączyliśmy do wpisu odpowiada niezawodny @evleaks, czyli Evan Blass. Rzeczony jegomość wielokrotnie udowadniał sprawdzalność swoich doniesień, dlatego też możemy brać je niemal za pewnik.

OPPO Reno 9
OPPO Reno 9, Reno 9 Pro i Reno 9 Pro+ / fot. Evan Blass

OPPO Reno 9, 9 Pro i 9 Pro Plus: wygląd oraz specyfikacja techniczna

Cała seria OPPO Reno 9 będzie korzystać z zakrzywionych paneli OLED o przekątnej wynoszącej 6,7-cala, które są w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości FHD+ z częstotliwością 120 Hz. Co ważne, ekrany obsługują 10-bitową kolorystykę. Pod jego powierzchnią znajdziemy sensor skanujący linie papilarne, natomiast w centralnie umieszczonym wcięciu pojawi się 32 MP kamerka do zdjęć typu selfie. Wariant Pro Plus w kwestii wyglądu odróżni się od pozostałych modeli mocniej wystającym modułem fotograficznym.

OPPO Reno 9 w opcji bazowej będzie wyposażony w średniopółkowy układ Qualcomm Snapdragon 778G oraz akumulator o pojemności 4500 mAh, który naładujemy mocą 67 W. Aparat główny (szeroki kąt) cechuje matryca o rozdzielczości 64 MP, którą będzie wspierać dodatkowy sensor 2 MP. OPPO Reno 9 Pro to już znacznie mocniejszy chip MediaTek Dimensity 8100-Max oraz podwójny aparat główny – „szeroki kąt” z Sony IMX890 50 MP i ultaraszeroki kąt o rozdzielczości 8 MP. Bateria i ładowanie przedstawia się tak samo, jak w modelu podstawowym. OPPO Reno 9 Pro Plus lub jak kto woli 9 Pro+ uświadczymy topowego procesora Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ogniwa 4700 mAh z ładowanie 80 W, a także potrójnego aparat (znanego z modelu OPPO Reno 9 Pro + 2 MP dodatkowa jednostka fotograficzna).

Recenzja Motorola edge 30 ultra: flagowiec z aparatem 200 MP, który nie odstrasza ceną