OnePlus 12 na kolejnych przeciekach! Tym razem nastąpiła zmiana odnośnie wyglądu smartfonu. Może to też po prostu grafika, ujawniająca One Plus 12 Pro?
Przyjrzyjmy się bliżej tym doniesieniom.

OnePlus 12 na pierwszych przeciekach, dostarczonych przez OnLeaks i Smartprix prezentuje się na smartfona, który względem poprzedniego modelu nie przejdzie sporo zmian. Wstępna specyfikacja mówi o chipsecie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Baterię o pojemności 5400 mAh naładujemy przewodowo mocą 100 W oraz bezprzewodowo mocą 50 W. Smartfon będzie wyposażony w 6,7-calowy panelQHD+ AMOLED o odświeżaniu częstotliwością do 120 Hz. Jednak najbardziej interesująca była specyfikacja obiektywów oraz wyspa z aparatem tylnym.

//dzisiaj na dailyweb

OnePlus 12 ma mieć standardowy 50 MP szeroki kąt, 50 ultraszeroki kąt, ale także 64 MP teleobiektyw zmiennoogniskowy z 3-krotnym zoomem. To wszystko miało się znajdować na okrągłej wyspie z logo Hasselblad pośrodku. Dwa większe obiektywy u góry i mniejszy z lewej strony na prostokątnym pasku ze stali nierdzewnej. Ewidentnie wyglądało to tak, jakby czegoś brakowało z prawej. Specyficzny design, czy wstępny projekt? Nowy render uaktualnia ten wygląd, ale może zwiastuje coś zupełnie innego?

OnePlus 12 na nowych renderach przeszedł wizualną zmianę wyspy z obiektywami

One Plus 12
Nowe rendery OnePlus 12 Fot. ONLEAKS, MYSMARTPRICE

OnePlus 12 na nowych grafikach prezentuje nowy układ wyspy z obiektywami. Zniknęła płytka ze stali nierdzewnej, a sporej wielkości napis Hasselblad zmienił się w zwykłe H. To akurat nie jest dziwne, bo miejsca zaczęło brakować. Dolny obiektyw zwiększył swoją średnicę, ale też pojawił się jeden, zagadkowy element.

Wygląda to po prostu na jeszcze niezagospodarowane miejsce. Trudno stwierdzić, co autor miał na myśli. Czwarty obiektyw, a może przyszła lokalizacja zupełnie nowego elementu ? Do głowy przychodzi mi między innymi czujnik temperatury, który ma zadebiutować w Google Pixel 8 Pro. Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi. W każdym razie – ten układ zdecydowanie bardziej cieszy oko (przynajmniej moje) i wydaje się być bardziej kompletny w kontrze do poprzedniego, gdzie prawa strona wydawała się pustym miejscem. W mojej ocenie wypośrodkowanie obiektywu na płytce ze stali nierdzewnej miałoby więcej sensu.

One Plus 12
Pierwsze rendery OnePlus 12

 

Czy nowy układ wyspy z obiektywami OnePlus 12 to zwiastun wersji Pro?

Jest też inna opcja. Nie można wykluczyć tego, że oba rendery są prawdziwe i smartfony z takim designem pojawią się na rynku. Jeden – OnePlus 12 oraz drugi – OnePlus 12 Pro. Na ten moment trudno stwierdzić. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu. Debiut – prawdopodobnie w styczniu 2024 roku. Jestem ciekaw, bo oba odmienne projekty pobudzają atmosfera wyczekiwania i rodzą pytania w głowie, jak finalnie produkt będzie wyglądał.