Po trzech latach od premiery, bez wątpienia jednego z najlepszych filmów tego stulecia, czyli Jokera, dowiadujemy się, że doczekamy się premiery filmu Joker 2!

Pierwsza część Jokera z Joaquinem Phoenix’em w roli głównej, ukazała się w 2019 roku. Szybko też zyskała poklask wśród krytyków filmowych, co nie dziwi. Znakomita rola Phoenixa została nagrodzona Oscarem, podobnie zresztą jak muzyka do tego filmu.

„Joker 2” potwierdzony

Film spokojnie można określić dramatem psychologicznym, filmem kryminalnym czy thrillerem w jednym. Moim zdaniem majstersztyk tego stulecia i jeden z najważniejszych filmów. Jedna z postaci komiksów i filmów w uniwersum DC, Joker, doczekała się wreszcie swojego filmu. Opowieść o komiku Arthurze Flecku (w tej roli Joaquin Phoenix), który ma dość życia i popada w obłęd. Stając się psychopatycznym mordercą zastrasza miasto.

R E K L A M A

O kontynuacji produkcji poinformował sam reżyser, Todd Phillips w mediach społecznościowych.

joker 2

Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) jest wciąż lekceważony i źle traktowany przez społeczeństwo. Na co dzień szuka swojej drogi będąc klaunem do wynajęcia za dnia, a w nocy aspirując do bycia stand-uperem… Balansujący między apatią a okrucieństwem, w końcu podejmuje jedną złą decyzję, która wywołuje reakcję łańcuchową i doprowadza do eskalacji. Widowiskowo zrealizowany thriller Todda Phillipsa (Kac Vegas) z popisową kreacją Joaquina Phoenixa (Spacer po linie), za którą aktor został wyróżniony Złotym Globem i Oscarem. Obok niego występują laureat Oscara Robert De Niro (Wściekły Byk), Zazie Beetz (Deadpool 2), wyróżniona Złotym Globem Frances Conroy (serial HBO Sześć stóp pod ziemią) oraz Brett Cullen (Mroczny Rycerz powstaje). Produkcja otrzymała dwie Nagrody Akademii oraz dziewięć nominacji.

Zamieszczona grafika niestety nie zdradza nic więcej na temat produkcji. Nie wiemy nic o fabule, a przede wszystkim o dacie premiery filmu. Zapewne potrwa to minimum 2 lata, biorąc pod uwagę, że trwają (jak wnioskujemy po zdjęciu) prace nad scenariuszem. Pierwszą część filmu Joker można aktualnie zobaczyć w HBO Max w ramach abonamentu, a także m.in. w Rakuten TV (wypożyczenie). Jeśli jakimś cudem jeszcze nie obejrzeliście tej produkcji, musicie to koniecznie nadrobić.