Wykop nie działa? Spokojnie – usługodawca aktualizuje serwis. Strona internetowa jest już dostępna w całkiem odmienionej formie. Nowy Wykop zagości także na smartfonach.

Nowy Wykop to efekt całkowitego przepisania usługi na nowoczesną aplikację. W aktualnej odsłonie nie znalazła się ani jedna linijka z poprzedniego kodu. Techniczna poprawa wydajności i bezpieczeństwa to nie wszystko. Jak zapowiadają włodarze, mamy tutaj także otwartą drogę do prostej implementacji nowej funkcji. Dobrze, ale co tak właściwie uległo zmianie? Uogólniając – cały interfejs, ale przejdźmy szybko przez najważniejsze nowości.

R E K L A M A

Nowy Wykop A

Nowy Wykop wygląda bosko, ale nie każdy od razu się w nim połapie

Przede wszystkim wprowadzono tak zwane Kategorie, których zadaniem ma być okiełznanie ponad 80 tysięcy wpisów dziennie. Każdy user będzie mógł wybierać predefiniowaną kategorię z menu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własne kategorie. Oczywiście funkcja ta będzie dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.

Po 17 latach działalności Nowy Wykop zaoferował Wyszukiwarkę z prawdziwego zdarzenia. Możemy przeszukiwać serwis w oparciu o tagi, frazy oraz osoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać zaawansowane opcje, które uściślą nasze poszukiwania. Usługodawca wprowadził także opcję Obserwowania, odnoszącą się zarówno do osób, jak i do tagów. Na liście będziemy mogli prezentować subskrybowane przez nas rzeczy w ciągu chronologicznym.

Zaktualizowano także dodawanie znaleziska, które pozwala na skuteczniejsze rozszerzanie treści w serwisie. Dodawanie artykułu zyskało nowy blokowy edytor. Co ważne, element działa także w przypadku komentarzy. Genialne! W nowej odsłonie serwisu zagościł również komunikator pozwalający na wymianę wiadomości prywatnych pomiędzy użytkownikami. Powiadomienia także przybrały całkiem nowy wymiar. Dla wielu osób ważna może okazać się także wygodna zmiana z trybu dziennego na tryb nocy. Cóż – Dark Mode jest niezwykle popularnym rozwiązaniem.

Zmiany są gruntowne i choć trzeba nazwać je pozytywnymi, należy mieć na uwadze czas potrzebny do zmiany przyzwyczajeń i nawyków. Tak czy inaczej, Nowy Wykop nie trąci już myszką, jak jego poprzednia edycja.

Pokolenie Polonii 1 (i nie tylko) – nostalgiczny ranking bajek dzieciństwa część 1