Motorola zapowiedziała już jakiś czas temu nową odsłonę swojego składanego smartfonu spod znaku RAZR, ale dotychczas nie było żadnych konkretów. Teraz do sieci trafiły obiecujące zdjęcia.

Powtórzę się zapewne już nie raz, ale jestem bardzo optymistycznie nastawiony do całej serii Motoroli RAZR. Zapewne to przez sentyment do starej serii RAZR z V3 na czele, ale też przez trochę inne podejście do designu składanego smartfonu niż konkurencja. Prawdą jest również, że pierwsze modele, a w sumie pierwszy RAZR oraz jego lifting, miały swoje problemy, przez co nie zawojowały rynku. Czy uda się to nowemu RAZR 2022?

Nazwa kodowa RAZR od Motoroli:  Maven

Kilka dni temu miał miejsce wyciek zdjęć najnowszego dzieła spod dużego „M”, które prezentują zmieniony design względem poprzedników, ale i w pewnych elementach spójny. Ten fakt nadaje wiarygodności tych informacji. Aby dogonić możliwości konkurencji i oczekiwania klientów, Motorola musiała odejść od bardzo ładnego, ale i konserwatywnego wyglądu swojego składaka, co mnie trochę boli, ale taka jest kolej rzeczy. Nadal pasuje on do określenia ładny.

R E K L A M A

Na froncie  znajduje się większy niż u poprzedników ekran oraz 2 kamery do zdjęć, a wewnątrz niepewnej wielkości ekran oraz czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania. Te same doniesienia wspominają o ekranie o rozdzielczości FullHD+.

To, co prawdopodobne

Poza najświeższymi doniesieniami przypomnijmy co wcześniej zostało wytypowane jako podzespoły Motoroli RAZR (Maven). Za gwarancję wydajności ma odpowiadać flagowy Snapdragon 8 Gen 1 Plus wraz z 8/12 GB pamięci RAM i 256/512GB pamięci na pliki.

Jak już wspomniałem, tył urządzenia ma konfigurację tylko z dwoma kamerami. Prawdopodobnie będzie to 50Mpx jako matryca główna oraz 13Mpx dla zdjęć szerokokątnych. Aparat selfie umiejscowiony nad ekranem będzie miał 32Mpx.

motorola razr 3

Znalazłem również informacje, że RAZR wystąpi w 2 wersjach kolorystycznych Quartz Black i Tranquil Blue, ale na ten moment, przy tym prawdopodobieństwie jest to raczej mało istotna informacja.

Motorola RAZR 2022 pojawi się prawdopodobnie na początku sierpnia w Chinach, a w drugim etapie trafi do globalnej sprzedaży. Będę informował was na bieżąco o nowinkach.


Posłuchaj nas!