W dobie serwisów streamingowych zapominamy trochę o klasycznych premierach, które mają miejsce w kinach stacjonarnych. Czas przyjrzeć się temu, co w czerwcu wskoczy na kinowy rozkład jazdy, a zapowiadają się naprawdę interesujące produkcje.

Pandemia, która wybuchła nieco ponad dwa lata temu bardzo mocno wpłynęła na branżę kinową, a także wstrzymała wiele produkcji filmowych. Pojawiały się głosy, że to tylko przyspieszy koniec kina, jakie znaliśmy, a premiery przeniosą się do sieci (co zresztą miało miejsce w pierwszych miesiącach lockdownu). Na szczęście jednak tradycyjne kino dalej ma się dobrze, a ludzie ewidentnie potrzebują takich wypadów, gdzie na dużym ekranie zobaczą ulubione premiery.

R E K L A M A

Nowe filmy: premiery czerwiec 2022

W tym miesiącu niekwestionowanym numerem jeden jest na pewno Jurassic World: Dominion, który będzie miał premierę już 10 czerwca. Bardzo interesująco zapowiada się także nowość z gatunku horrorów, czyli Czarny telefon. Tutaj jednak podchodzę lekko sceptycznie z racji wielu niepowodzeń w tym gatunku w ostatnich latach. Pozostaje jednak mieć nadzieję. W połowie czerwca natomiast animacja, na którą czeka wielu 30-latków. Buzz Astral doczekał się swojego spin-offa.

Jurassic World: Dominion – premiera 10 czerwca 2022

Jurassic World Dominion to kolejna część kultowej serii. Rozgrywa się ona cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar. Gigantyczne dinozaury żyją i mają się dobrze na całej planecie. W produkcji zobaczymy zupełnie nowe dinozaury, a odświeżone efekty wizualne mają wynieść film na jeszcze wyższy poziom.

Buzz Astral – premiera 17 czerwca 2022

Buzz Astral to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Pełna międzygalaktycznych przygód produkcja opowiada historię Buzza Astrala – postaci, która była pierwowzorem kultowej zabawki. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory”, Angus MacLane.

Czarny telefon – premiera 24 czerwca 2022

Reżyser Scott Derrickson powraca do swoich korzeni i ponownie współpracuje z czołową marką tego gatunku, Blumhouse, w nowym horrorze. Finney Shaw, nieśmiały, ale sprytny 13-latek, zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na niewiele się zdadzą. Kiedy odłączony telefon na ścianie zaczyna dzwonić, Finney odkrywa, że słyszy głosy poprzednich ofiar zabójcy. I są bardzo zdeterminowani, aby upewnić się, że to, co im się przydarzyło, nie przydarzy się Finneyowi.

Elvis – premiera 24 czerwca 2022

Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Wszystkie premiery kinowe czerwiec 2022:

  • Jurassic World: Dominion – premiera 10 czerwca 2022
  • Comedy Queen – premiera 10 czerwca 2022
  • Drogi panie dyktatorze – premiera 10 czerwca 2022
  • Buzz Astral – premiera 17 czerwca 2022
  • Kolano Ahed – premiera 17 czerwca 2022
  • Sekret Madeleine Collins – premiera 17 czerwca 2022
  • Czarny telefon – premiera 24 czerwca 2022
  • Elvis – premiera 24 czerwca 2022
  • Księgarnia w Paryżu – premiera 24 czerwca 2022
  • Paryż, 13. dzielnica – premiera 24 czerwca 2022