Oppo Air Glass 3 zostały zaprezentowane na targach MWC 2024. Te niepozornie wyglądające okulary mogą sporo namieszać na rynku, ponieważ mają wbudowany zaawansowany moduł AI.

Oppo Air Glass 3 to na razie prototyp, ale wielce interesujący i zaawansowany technologicznie. Okulary mają szkła w zasadzie tylko dla wyglądu i zatuszowania pewnych opcji. Bardziej intrygujące są ich funkcje. A w zasadzie jedna, ale za to jaka!

//dzisiaj na dailyweb

Oppo Air Glass 3 mogą uzyskać dostęp do modelu AndesGPT dzięki smartfonowi. Dosłownie przed naszymi oczami sztuczna inteligencja pomoże nam w codziennym życiu. Dzięki zdolności rozumienia różnych typów danych, w tym tekstu, obrazów, wideo i audio, multimodalna technologia AI będzie w stanie przetwarzać i interpretować bardziej złożone scenariusze użytkowników. To odblokowanie nowego potencjału w interakcjach z noszącym okulary (głos i obraz).

Oppo Air Glass 3 to niezwykłe okulary z wbudowanym modułem AI

Oppo Air Glass
Oppo Air Glass 3 to niezwykłe okulary z modułem AI

OPPO Air Glass 3 ważą jedynie 50 g i mają samorozwinięty falowód z żywicy o współczynniku załamania światła 1,70 oraz o jednolitości jasności ponad 50%. Szczytowa jasność oka to ponad 1000 nitów. Dzięki dostępowi do OPPO AndesGPT, zapewnianego przez Air Glass APP na smartfonie, użytkownicy muszą jedynie lekko nacisnąć przycisk na ramce okularów, aby aktywować asystenta głosowego AI i rozpocząć wykonywanie szeregu zadań.

OPPO Air Glass 3 obsługuje również interakcję dotykową, która może być używana do łatwego sterowania funkcjami, takimi jak odtwarzanie muzyki, połączenia głosowe, wyświetlanie informacji, przeglądanie kolorowych obrazów i wiele innych.

Oppo Air Glass 3 to na razie prototyp, ale jego przyszła realizacja może sporo namieszać na rynku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Okulary mają również technologię odwrotnego pola dźwiękowego, otwartą konstrukcję akustyczną z czterema mikrofonami oraz innowacje, które poprawiają redukcję szumów, zapewniając wysoką jakość dźwięku i lepszą ochronę prywatności.

Nie powiem – wszystkie te informacje przekazane przez Oppo na MWC 2024 brzmią naprawdę interesująco. Niezwykła wygoda i dostępność do wielu funkcji dzięki modułowi AI mogą przenieść na nowy poziom pozyskiwanie wielu informacji na temat otaczających nas elementów. Otwiera to dużo możliwości. Również w pracy!

Recenzja OnePlus 12R. Czy smartfon mocno odstaje od droższego brata?

Niestety to na razie prototyp, a aplikacja AndesGPT jest dostępna tylko w Chinach. Mimo wszystko trzymam kciuki za ten projekt. Tanio pewnie nie będzie, ale to żadne zaskoczenie, bo to kreatywny poziom interakcji z narzędziami AI.