Fani sportów walki mogą wziąć udział w interaktywnych zabawach w ramach VR-owego Horizon Worlds od Mety. Nie musicie się jednak obawiać tego, że nagle dostaniecie w twarz od profesjonalnego zawodnika UFC – atrakcje mają być nieco mniej spektakularne.

Meta i UFC podejmują współpracę. Ta ma polegać na przygotowaniu serii doświadczeń inspirowanych i licencjonowanych przez UFC, które zostaną zaimplementowane w serwisie VR Horizon Worlds. Informację potwierdzono na oficjalnym blogu Mety w środę 2 sierpnia 2023 roku.

//dzisiaj na dailyweb

W strefie UFC będzie można oglądać streamy z profesjonalnych walk w jakości 4K i z kamerą oferującą 180-stopni (te na 99% będą dodatkowo płatne, bo taki model biznesowych ma ta federacja), czy też spotykać się z innymi użytkownikami zainteresowanymi UFC (co możecie też robić w prawdziwym świecie).

Meta i UFC łączą siły w wirtualnej rzeczywistości

Nieco lepiej brzmią kolejne atrakcje, bo będziemy mogli zobaczyć wirtualnie odwzorowany oktagon, a także brać udział w różnych zabawach, by „odblokowywać ekskluzywne nagrody” i w końcu zostać „legendą UFC”.  Start tej współpracy ma się odbyć w listopadzie 2023 roku.

Trudno sobie wyobrazić, by ludzie niebędący fanami UFC mieli się specjalnie zainteresować taką propozycją. Z drugiej strony to jedna z nowych atrakcji wprowadzonych do Horizon Worlds, która może sprawić, że ludzie będą chcieli odwiedzić strefę związaną ze sportem, tylko po to, żeby doświadczyć czegoś nowego. Meta pewnie nie będzie specjalnie wybrzydzała, bo podobno serwis traci użytkowników, więc każdy z nich jest na wagę złota.

Logo UFC

Wśród wspomnianych nowości, Meta odpaliła niedawno FPS-a nazywanego Super Rumble, który według samej Mety ma być „jednym z pierwszych nowych doświadczeń Worlds”, pokazującym ulepszanie platformy pod względem graficznym, oferującym bardziej złożony gameplay, a także nowy system zadań i nagród.

Wszystko to ma na celu rozwinięcie Horizon Worlds z aplikacji dostępnej wyłącznie na urządzeniach VR do takiej, która jest dostępna na innych sprzętach. Meta może przedstawić nam swój serwis w wersje na urządzenia przenośne podczas swojej imprezy Connect we wrześniu tego roku. Firma potwierdziła też, że pracuje nad internetową wersją aplikacji na komputery. Super Rumble i strefa UFC mają tylko zachęcać nowych użytkowników do spróbowania Worlds.

Meta na końcu swojego oświadczenia o współpracy z UFCA podzieliła się harmonogramem nadchodzących walk, które będą pokazywane w VR-ze poprzez apkę Xtadium i za pomocą płatnej subskrypcji UFC Fight Pass. Niewątpliwie jednym z klientów będzie sam szef Mety, Mark Zuckerberg, który jest zapalonym fanem sportów walki – no chyba, że miliarder będzie miał w tamtym czasie trening.