Madonna z Manchesteru to legendarne dzieło Michała Anioła, które nie zostało ukończone. A gdyby tak wziąć smartfona, zaangażować zdolnego artystę i skończyć obraz? Dla telefonów OnePlusa nie ma rzeczy niemożliwych!

OnePlus nawiązał współpracę ze współczesnym twórcą pop-art. Dlaczego to takie ciekawe? Philip Colbertem podjął się niezwykłego wyzwania, które polegało na ukończeniu słynnego i niedokończonego dzieła Michała Anioła zatytułowanego Madonna z Manchesteru. To pionierskie osiągnięcie było możliwe dzięki innowacyjnym możliwościom najnowszego smartfona OnePlus Open. Jak wyglądał cały proces tworzenia obrazu?

Technologia, na której bazuje OnePlus Open, pozwala użytkownikom na pracę i tworzenie w dowolnym miejscu i czasie. Mamy do swojej dyspozycji podwójny ekran, który umożliwia wyświetlanie do trzech aplikacji jednocześnie. Wydajność wielu okien i potrójny podział ekranu oznaczał, że Philip był w stanie przełączać się między swoimi dziełami, niedokończoną Madonną z Manchesteru i notatkami. Pozwoliło to przenieść kreatywną wielozadaniowość na wyższy poziom – miało to kluczowe znaczenie dla szybkiego i dokładnego ukończenia dzieła.

Madonna z Manchesteru ukończona przy użyciu smartfona OnePlus Open!

Madonna z Manchesteru
Madonna z Manchesteru: z lewej ukończona wersja przez Colberta, z prawej – nieskończony oryginał Michała Anioła

Dzięki paskowi zadań, który przypomina pulpit Open Canvas, wyświetlaczowi wysokiej rozdzielczości i opcji podzielonego ekranu urządzenie jest nieocenionym narzędziem dla artystów i twórców. Potrafi zaoferować niezrównane wrażenia z realizacji twórczych procesów. Wszystko to dostępne w urządzeniu, które z łatwością mieści się w kieszeni. Philip Colbert nie krył swojej fascynacji podczas procesu tworzenia oraz zwracał uwagę na dobrobyt technologii w dzisiejszych czasach i możliwości pracy z każdego miejsca (a nie tylko ze swojej pracowni).

To prawdziwy zaszczyt, by tchnąć nowe życie w kultowe dzieło Michała Anioła za pomocą OnePlus Open. Ta współpraca pokazuje, że można w ciekawy sposób połączyć sztukę, historię i technologię, która dzięki swoim nieskończonym możliwościom – w tym przypadku jest to otwierany smartfon od OnePlus – kształtuje niejako przyszłość kreatywności. OnePlus Open umożliwia swobodę pracy i tworzenia w dowolnym miejscu oraz o dowolnym czasie. Ukończenie tego arcydzieła było niezwykłą podróżą, która możliwa była tylko dzięki temu, że praktycznie przez cały czas nosiłem swoją pracownię w kieszeni. Dlatego mogłem zajmować się obrazem zawsze i wszędzie.

Michał Colbert we współpracy z OnePlus nie kryje swojej fascynacji nowymi technologiami

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

To niezwykłe partnerstwo zbiega się z publikacją wyników ogólnoeuropejskiego badania przeprowadzonego przez OnePlus na rynku brytyjskim. Okazuje się, że aż 79% Brytyjczyków czuje, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału w życiu z powodu braku czasu i niskiej produktywności. Prawie połowa (47%) stwierdza, że chciałaby lepiej wykorzystać swoją pracę, karierę i umiejętności. Aż 62% respondentów przyznało, że ma trudności z ukończeniem konkretnych zadań.

Na pytanie o pomoc w zwiększeniu produktywności 35% badanych stwierdziło, że jest nią umiejętność ustalania priorytetów zadań. Prawie jeden na trzech (29%) respondentów akcentował większą otwartość w podejściu do samych zadań. Jedna czwarta (25%) badanych uznała, że najważniejsza byłaby swoboda wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca. Rozwiązania proponowane przez OnePlus Open pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać swój potencjał dzięki uwolnieniu ich kreatywności i produktywności.

OnePlus stawia na technologie, pomagające w pracy artystów

Madonna z Manchesteru

Madonna z Manchesteru ukończona przez Philipa Colberta jest najlepszym przykładem, że OnePlus wpisuje się w pragnienia użytkowników. Celina Shi, szef marketingu na Europę w OnePlus, chwaliła współpracę z artystą, zapewniając, że producent nie zamierza zwalniać tempa w kontekście wsparcia dla ludzi pracy, szczególnie z branży kreatywnej.

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy przyczynić się do ukończenia Madonny z Manchesteru Michała Anioła we współpracy z Philipem Colbertem. Charakterystyczna dla Philipa zabawna, żywiołowa perspektywa tchnie nowe życie i uwolni potencjał oryginalnego dzieła sztuki. OnePlus Open uosabia nasze zaangażowanie w innowacje, przesuwając granice technologii. Tak właśnie wygląda przyszłość pracy. W dowolnym czasie i w dowolnym miejscu na świecie będzie można wykonać dowolne zadania, w tym stworzenie arcydzieła. Mamy nadzieję, że OnePlus Open pozwoli wszystkim – również artystom i twórcom – uwolnić prawdziwy potencjał, pozwalając na precyzyjną pracę zarówno w obliczu terminów, jak i pod wpływem pojawiającej się inspiracji.

OnePlus Open w naszych rękach – premierowe pierwsze wrażenia

Madonnę z Manchesteru Colberta, którą wykonano wyłącznie przy użyciu OnePlus Open, zaprezentowano na interaktywnym wernisażu w National Gallery w Londynie. Podczas projekcji odbywającej się przy wparciu OnePlus Open przedstawiono cały proces tworzenia zmodernizowanego dzieła sztuki. Praca Colberta znalazła się obok oryginalnego obrazu Michała Anioła, który pozostaje nieukończony.