Xiaomi 12 Pro przy Ultra to ledwie namiastka flagowca. Sami zobaczcie, co on potrafi.

Pomimo wszelakich doniesień o czterech urządzeniach Xiaomi z serii 12, kilka dni temu światło dzienne ujrzały tylko 3 modele – Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro oraz najtańszy Xiaomi 12X, o czym możecie przeczytać w poniższym wpisie. Czemu zabrakło ostatniego z serii? Nie wiem, ale na pewno będzie on warty oddzielnej premiery, ponieważ w trzema pozostałymi modelami łączy go nie wiele.

Xiaomi 12 Pro to „PRO” pełną gębą. 12 oraz 12X też są niczego sobie.

Xiaomi 12 Ultra – co wiemy?

Najmocniejszy z nowej serii będzie tym, czym Ultra dla Samsunga – pokazem możliwości ile hardware’u można upakować w smartfonie. Będzie on oczywiście duży, a przy tym posiadał nie 3 a, jak przystało na Ultra-telefon, aż 4 obiektywy. Co ciekawe mają być one sygnowane przez Leica, która zakończyła swoją współpracę z Huawei.

R E K L A M A

Główną matrycą nadchodzącego flagowca będzie 50Mpx matryca Samsung Gn5, która otrzyma wsparcie ze strony aż 3 teleobiektywów ze zbliżeniami 2x, 5x oraz 10x – wszystkie mają być wyposażone w 48Mpx matrycę. Te doniesienia wydają mi się mało prawdopodobne, bowiem, nie wyobrażam sobie takiego flagowca bez obiektywu szerokokątnego, który jest zdecydowanie bardziej użyteczny niż tele.

Zdjęcie obudowy Xiaomi 12 Ultra ukazuje zmianę kształtu wyspy aparatów na okrągłą oraz rezygnację z zewnętrznego wyświetlacza względem poprzednika. Czy Xiaomi 11 Ultra był tylko testem i pozostanie wyjątkiem w portfolio Xiaomi?

Sercem tego urządzenia będzie (bez zaskoczeń) snapdragon 8 Gen.1  z ładowaniem 120W oraz ultrasonicznym czytnikiem linii papilarnych pod ekranem. Na razie tyle wiadomo o parametrach samego urządzenia.

Xiaomi 12 Ultra 1

Xiaomi 12 Ultra – kiedy?

Skoro Xiaomi 12 Ultra nie zostało pokazane wraz z Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12, to znaczy, że będzie miało swój oddzielny show. Doniesienia z Chin mówią o terminie tuż po festiwalu chińskiej wiosny, czyli gdzieś na początku lutego. Przyznam, że 2 miesiące różnicy w premierze urządzeń z tej samej serii to nietypowy i zastanawiający zabieg. Czy Xiaomi 12 Ultra jest po prostu niegotowy, czy też Xiaomi jest aż tak pewne swojego Ultra-smartfona.

 


Posłuchaj nas!