O starcie serwisu Loomi dowiedzieliśmy się na jesieni ubiegłego roku, teraz czas na oficjalną premierę.

Za serwisem Loomi stoi przeglądarka Opera. Oczywiście chodzi o ich twórców. Od września 2021 trwały testy, na które można było zapisać się darmowo. Sam skorzystałem z tej możliwości i przyznaję, że pod względem technicznym serwis zostawia w tyle np. HBO GO, którego aplikacja pozostawia wiele do życzenia.

Dzisiaj ogłoszono, że Loomi dostało wersję finalną platformy i zostaje oficjalnie odpalona. Serwisów tego typu mamy coraz więcej, ale czym wyróżnia się ten od Opery?

R E K L A M A

Loomi w Polsce – już wystartowało

loomi vod opera

Tym, co przyciągnie użytkowników akurat do Loomi ma być sporo funkcji, których nie znajdziemy w innych tego typu usługach. Przyjrzyjmy się więc bliżej tym nowinkom. Loomi oferuje wspólne oglądanie filmów w aplikacji. Dostępna jest opcja wysłuchania komentarzy twórców na temat danej produkcji, ale przede wszystkim możemy komentować na bieżąco to, co na ekranie widzimy.

Loomi 4_PL

Taka usługa staje się dzięki temu bardziej interaktywna, bo jak zapewniają twórcy – możliwe będzie także głosowanie dylematów, przed którymi stoją bohaterowie. Interaktywne quizy tzw. “Dylematy”, które angażują społeczność w podejmowanie kluczowych decyzji przez głównych bohaterów. Wyniki quizu dostarczają użytkownikom interesujących informacji na temat profili opartych na oddawanych odpowiedziach. Ta nowa funkcjonalność dostępna jest podczas oglądania takich hitów kinowych jak: dreszczowca „Tożsamość”, „Dziewczyna z tatuażem” – z głównymi rolami Rooney Mary i Daniela Craiga, komedii „Bad Boys for Life” czy dwukrotnie nagrodzonego Oscarem dramatu „Manchester by the Sea”.

W ofercie znajduje się również sporo darmowych filmów, a także takich produkcji, których próżno szukać u konkurencji. Do współpracy przy tworzeniu nowego serwisu VOD zaproszono znanych krytyków filmowych, dziennikarzy i influencerów, jak np.: DoradcęTV, Naruciaka, Rafała Gęburę, Globstory, tvgry czy Tomasza Raczka.

Aby założyć konto, wystarczy wejść na stronę Loomi.tv i zacząć korzystać z platformy. Osoby posiadające konto Opery mogą go używać do logowania się do Loomi. Prezentacja funkcjonalności w formie wideo dostępna jest tutaj: https://youtu.be/183gr8UVWVg.