Chociaż rynek już się nasycił, nadal widzimy nowe urządzenia odpowiadające na potrzeby osób pracujących zdalnie. Logitech Brio 305 to nowy sprzęt w ciekawej formie i jeszcze ciekawszej cenie.

Logitech nie zwalnia, cały czas wprowadza do oferty nowe produkty. Możecie o nich dowiedzieć się więcej, klikając tutaj. To, co mam do zaprezentowania dzisiaj, wpisuje w pojęcie Nowej Logiki Pracy, w której osobiste miejsca pracy są zindywidualizowane, łatwe w konfiguracji i użytkowaniu oraz świadomie zaprojektowane z myślą o tworzeniu pozytywnej rzeczywistości. To projekt Logitech polegający na dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla osób wykonujących swoje obowiązki w dowolnych przestrzeniach i miejscach.

Logitech Brio 305 fajna do pracy i w domu

Faktycznie już na pierwszy rzut oka widać, że ten sprzęt jest dobrze i fajnie zaprojektowany. Stożkowa miła dla oka obudowa skrywa fizyczną klapkę, która zasłoni oczko kamery po skończeniu pracy. To w trosce o osoby ceniące swoją prywatność.

W stożkowej obudowie znalazło się miejsce dla przetwornika umożliwiającego na nagrywanie obrazu w rozdzielczość Full HD 1080p z wysokim kontrastem dynamicznym, automatyczną korekcją światła i pojedynczym mikrofonem cyfrowym z redukcją szumów. Kamery Brio 300 oraz 305 są gotowe do pracy od razu, po połączeniu z naszym komputerem za pośrednictwem kabla USB typu C. Logitech tworząc ten sprzęt, starał się pomóc osobom, które pracują w słabych warunkach oświetleniowych i dźwiękowych. Obraz z Logitech Brio 300 ma być wyraźniejszy, jaśniejszy i o lepszym kontraście a sam dźwięk bardziej szczegółowy i pozbawiony niepotrzebnego tła (to przyda się, gdy nie jesteśmy w pomieszczeniu sami).

Przebadaliśmy ponad 3000 osób pracujących zdalnie i okazało się, że większość niekorzystających z kamer internetowych zmaga się ze złymi warunkami oświetleniowymi, niekorzystnymi kątami ustawienia kamery i niskiej jakości dźwiękiem z głośników laptopa. Kamery internetowe z serii Brio 300 są idealne dla tych, którzy szukają prostego, ale jakościowego rozwiązania, które istotnie poprawia doświadczenia podczas spotkań wideo dzięki zewnętrznej kamerze internetowej – powiedział Scott Wharton, dyrektor generalny Logitech B2B. Dla firm, które muszą dostarczyć certyfikowane, intuicyjne w obsłudze kamery internetowe do domowych lub biurowych stacji roboczych pracowników, Brio 305 jest przyjazną dla budżetu opcją – dodaje Wharton.

Kamery dostępne są w kolorach białym, grafitowym i różowym. Urządzenia harmonijnie współgrają z myszami i klawiaturami firmy Logitech.

Logitech Brio 305
Logitech Brio 305 posiada fizyczna klapkę

Części plastikowe w Brio 305 zawierają certyfikowany plastik pochodzący z recyklingu — jest to odpowiednio elektronicznych: 62% w wersji grafitowej i 48% w białej i różowej. Papierowe opakowania pochodzą z lasów z certyfikatem FSC i innych kontrolowanych źródeł.

 

Logitech Brio 305 będą dostępne od stycznia 2023 roku na stronie logitech.com oraz u innych sprzedawców detalicznych. Sugerowana cena detaliczna obu kamer internetowych wynosi 69,99 USD (czyli po przeliczeniu około 300 zł).

Więcej informacji na stronie Logitech Brio 305.

Logitech MX Mechanical po kilku tygodniach użytkowania – czy klawiatura jest tak dobra, jak twierdzą?