Chociaż brakuje nam telefonów od LG — to cieszymy się, że odcinając tę gałąź, firma mocno stanęła na nogach. Cieszą nas też nowe szalone produkty, które widzimy na rynku. LG StanbyME Go to telewizor w walizce, który można zabrać wszędzie, bo ma własne zasilanie.

Ponad dwa lata temu pożegnaliśmy smartfony od LG. Naprawdę je uwielbiałem. Firma musiała przestać je produkować, bo ciągnęło ją to w dół. W kwietniu firma odświeżyła swój wizerunek. Dziś odświeża linię bardzo ciekawych produktów. To między innymi LG StanbyME Go, czyli telewizor w walizce z akumulatorem.

//dzisiaj na dailyweb

LG StanbyME Go w formie walizki

LG StanbyME Go to drugi model z tej serii. W styczniu tego roku LG pokazało 27-calowy telewizor, który opierał się na kurzej nóżce (lub jeśli lepie to brzmi na stelażu z dużą podstawą) i miał wbudowaną baterię. Było to rozwiązanie, które całkiem przypadło do gustu dziennikarzom i pozwalało sądzić, że LG ma sporo ciekawych pomysłów.

" rel="attachment wp-att-204120LG StanbyME Go

Nie trzeba było czekać na następny niecodzienny produkt. Tym razem jest ona naprawdę wyjątkowy, bo mowa tu o LG StanbyME Go, czyli telewizorze, który ma formę walizki. Podobnie jak poprzednik ma dotykowy ekran w rozmiarze 27-cali i rozdzielczości Full HD. W przeciwieństwie do niego ma jednak 4 głośniki o mocy 20 W. LG StanbyME Go cechuje się też obsługą Dolby Atmos, Apple Air Play 2 i pracuje pod kontrolą systemu WebOS. Oprócz dotyku można nim sterować dzięki dołączonemu pilotowi oraz za pośrednictwem komend głosowych.

LG StanbyME Go
Z telewizora można również korzystać jak z dużego tabletu.

Forma walizki jest niespotykana. Jest naprawdę wiele osób, które chciałoby zabrać ze sobą telewizor i oglądać film w ogrodzie, mecz na plaży a może nawet walkę Elona Muska i Marka Zuckerberga na grzybach w lesie. W każdym razie ja na pewno chciałbym mieć taki gadżet.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Walizkowy format telewizora pozwala go używać w zwykłym trybie landscape, lub po odwróceniu o 90 stopni w trybie horyzontalnym. LG StanbyME Go ma wbudowany akumulator, który pozwala na 3 godziny bezprzewodowej pracy. Nie zapomniano jednak o kabelkach — obraz można przesyłać za pośrednictwem portów HDMI oraz USB. Cena LG StanbyME Go została ustalona na 999 dolarów i sprzęt trafi do sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Niestety nie mamy informacji odnośnie dostępności sprzętu w naszym kraju.LG StanbyME Go

Więcej informacji na stronie producenta.