Wysokie długi często sprawiają, że nierozważnie sięgamy po wszelkie dostępne rozwiązania, nie myśląc o ich konsekwencjach. Zdarza się, że rodzi to jeszcze poważniejsze problemy finansowe. Jedną z opcji dostępnych dla zadłużonych jest kredyt oddłużeniowy. Czy jest on rozwiązaniem, z którego faktycznie warto skorzystać? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Duża ilość zobowiązań finansowych to problem, który wymaga dużej rozwagi i unikania zbyt pochopnych decyzji. Każde działanie mające na celu pozbycie się długów należy dobrze przeanalizować i upewnić się, że nie pogorszy ono naszej sytuacji. Dużą popularnością wśród osób zmagających się z długami cieszy się kredyt oddłużeniowy. Głównym założeniem takiego produktu jest właśnie wsparcie osób zadłużonych, które mają problem ze spłatą posiadanych zobowiązań. Czy stanowi on realną pomoc w przypadku wysokiego zadłużenia? Sprawdź, czy kredyt oddłużeniowy to w Twojej sytuacji dobre wyjście.

Kredyt oddłużeniowy – podstawowe informacje

Zastanawiasz się, co to jest kredyt oddłużeniowy? To specjalny produkt finansowy, który powstał z myślą o osobach borykających się z problemem długów. Jego zadaniem jest odciążenie dłużnika i zapewnienie mu dogodniejszych warunków spłaty. Osoba wnioskująca o kredyt oddłużeniowy powinna dostarczyć do instytucji, w której ubiega się o taki produkt, dokumenty potwierdzające zaciągnięte kredyty i/lub pożyczki. Na tej podstawie udzielane jest wsparcie w kwocie pozwalające na ich spłatę. 

R E K L A M A

Następnie cała kwota wraz z kosztami kredytu dzielona jest na raty dopasowane do kredytobiorcy. Rozwiązanie problemów finansowych jest możliwe dzięki temu, że miesięczna rata jest niższa niż suma wszystkich płatności dokonywanych w ciągu miesiąca na rzecz posiadanych wcześniej uciążliwych zobowiązań.

Kredyt oddłużeniowy – zalety i wady

Największą korzyścią płynącą z zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego jest możliwość zamknięcia trudnych do spłaty zobowiązań. W ten sposób możemy uniknąć odsetek wiążących się z nieterminową spłatą. Nie musimy też już martwić się ewentualną egzekucją komorniczą. Dużą zaletą jest fakt, że w ten sposób odzyskujemy spokój. Niższa rata dopasowana do naszych dochodów i wydatków znacznie poprawia komfort życia i pozwala ponownie kontrolować własne finanse. Do wad kredytu oddłużeniowego można zaliczyć związany z nim koszt, jednak warto mieć na uwadze, że po podzieleniu całego długu na raty, opłaty nie są już tak odczuwalne. 

Jak znaleźć bezpieczny kredyt oddłużeniowy?

Najistotniejszym etapem procesu oddłużania jest analiza dostępnych rozwiązań w tym zakresie. Nie każdy kredyt oddłużeniowy jest bowiem opłacalny. Wiele ofert może sprawić, że nasze problemy jedynie się pogłębią. Aby mieć pewność, że wybrana opcja jest najlepszą z możliwych, warto skorzystać z rady specjalisty kredytowego. Osoba zajmująca się tematem długów na co dzień będzie w stanie szybko znaleźć rozwiązanie dopasowane do naszej sytuacji. Oprócz tego wynegocjuje niskie koszty kredytu, tak aby był on dla nas jak najbardziej opłacalny.