Najnowsze plotki sugerują, że Hogwarts Legacy ma pewne problemy produkcyjne. Z tego powodu debiut gry może się opóźnić.

Oczekiwanie na Hogwarts Legacy trwa w najlepsze. Fani Harry’ego Pottera nie mogą się doczekać kolejnej dużej gry z ulubionego uniwersum, ale mimo tego zarówno odpowiedzialne za produkcję studio Avalanche Software jak i Warner Bros nie zdradzają na jej temat zbyt dużo. Nie ma więc co się dziwić, że dostajemy coraz więcej plotek.

Premiera gry początkowo miała się odbyć w zeszłym roku. Na początku 2021 poinformowano jednak o opóźnieniach, przez które będzie trzeba poczekać na nią trochę dłużej. Ostatnie doniesienia o Hogwarts Legacy przekazane przez AccountNGT sugerowały, że produkcja gry jest już na ostatniej prostej, a bogatej prezentacji mamy się doczekać w lutym, kiedy to prawdopodobnie odbędzie się duży event przygotowany przez Sony.

R E K L A M A

Hogwarts Legacy dopiero w 2023 roku

Teraz zupełnie innymi informacjami podzielił się jednak informator Colin Moriarty, który na koncie ma sporo sprawdzonych przecieków. Według niego Hogwarts Legacy nie ukaże się w 2022 roku. Gra ma wyglądać naprawdę dobrze, ale produkcja zajmuje znacznie więcej czasu, niż spodziewali się twórcy.

Z tego powodu najbardziej prawdopodobną w tym momencie datą premiery jest przyszły rok.

Póki co trudno powiedzieć, które z informacji okażą się prawdziwe. Jeśli jednak na kolejnym wydarzeniu spod szyldu PlayStation nie zobaczymy materiałów z Hogwarts Legacy, będzie to wystarczającym powodem, by przychylić się do słów Moriarty’ego. Mając to na uwadze, trzeba przyznać, że dwuletnie opóźnienie premiery gry nie brzmi zbyt dobrze.

Kilka słów o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to duża produkcja action-RPG osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Fabuła gry zabierze nas do XIX-wiecznego Hogwartu i okolicznych terenów. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z filmów i książek. Gracz będzie mógł stworzyć własną postać, która od dziecka uczy się w Hogwarcie.

Protagonista posiada specjalną moc opanowywania Starożytnej Magii. Model rozgrywki opiera się na eksploracji świata i rozwoju bohatera, na przykład przez pojawianie się na lekcjach dotyczących zaklęć czy tworzenia eliksirów. Ostateczną formę historii ukształtuje sam gracz, którego wybory wpłyną zarówno na jej przebieg i zakończenie. Hogwarts Legacy ma ukazać się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.