Dzisiaj nowe funkcje zyskał Asystent na telefonach, kilka aplikacji dostało nowe widgety, usprawniony został Android Auto, seria Pixel 6 oraz Galaxy S21 może być kluczem dla samochodów BMW, oraz nowość z Androida 11 zostanie udostępniona na poprzednie wersje.

Family Bell z możliwością powiadomień na telefonie*

b1

Od dzisiaj Family Bell będzie mógł powiadamiać także urządzenia mobilne jako przypomnienia, gdyż do tej pory mogły to być jedyne smart głośniki lub inteligentne ekrany. Będzie to ułatwiało korzystanie z tej funkcji w pomieszczeniach, gdzie nie mamy głośników Googla.
(*-funkcja niedostępna w PL, chyba że język systemu w telefonie jest ustawiony jako angielski.)

R E K L A M A

Nowe widgety

b2

Google dodaje także nowe widgety dla 3 aplikacji. Książki Google Play dostaną widget, który ułatwia śledzenie postępu w książkach i audiobookach. YouTube Music dostanie kolejny widget, z którego można sterować muzyką oraz będzie pozwalał na podgląd ostatnio słuchanych utworów. Ja sam ostatnio zaczynam korzystać z coraz większej ilości widgetów z samych aplikacji zamiast ustawiania dodatkowych stworzonych przez społeczność aplikacji KWGT, bo wreszcie te tworzone przez Google zachęcają mnie do używania ich. Wreszcie podchodzą do nich jako część systemu i są po prostu przyjemne dla oka.

Dodatek do Android Auto oraz klucz do samochodu

b3

W trakcie korzystania z Android Auto w samochodzie po otrzymaniu wiadomości będzie możliwość wyboru predefiniowanych odpowiedzi albo podyktowanie swojej głosowo. Dodatkowo udostępniono na Pixele 6 oraz telefony z serii S21 Samsunga możliwość odblokowania wybranych modeli samochodów BMW.

Usprawnienia dotyczące uprawnień

b4

W Androidzie 11 zostało dodane usuwanie uprawnień nadanych aplikacjom, które nie były używane przez dłuższy czas. Jakiś czas temu było zapowiedziane, że zostanie to zaimplementowane na starszych systemach od Androida 6.0 Marshmallow wzwyż. Dzisiaj zapowiedziano, że zaczynając od następnego miesiąca, funkcja będzie udostępniana poprzez usługi Google Play.


Posłuchaj nas!