Google Pixel 8a na pierwszych renderach? Nie za wcześnie? Być może, ale to i tak bardzo interesujący przeciek.

Google Pixel 8a to model smartfonu, który pojawi się na rynku…kiedyś. Na pewno nie w tym roku, chociaż…może jednak jest jakaś szansa? Jego poprzednicy – Google Pixel 8 i Google Pixel 8 Pro zostaną oficjalnie pokazane światu dopiero 4 października 2023 roku. Daje sobie uciąć pół paznokcia u palca mojej lewej nogi, że trzeci model od Google’a zostanie zaprezentowany już za niecały miesiąc. Wiadomo – cień szansy jest zawsze, ale w tym wypadku jest to cień ledwie zauważalny. Mogę zaryzykować tym paznokciem, bo nic więcej nie jestem w stanie postawić jako stawka zakładu.

//dzisiaj na dailyweb

Co interesujące – źródłem wycieku jest Abhishek Yadav – człowiek, który bardzo często dostarcza nieoficjalne informacje na temat różnych nowych, debiutujących smartfonów. I co tu dużo mówić – zawsze okazują się prawdą. Jak będzie tym razem? Na początek – pomimo renomy w świecie internetu tego źródła – spójrzmy na pierwsze rendery Google Pixel 8a. Wyglądają na prawdziwe?

Google Pixel 8a na pierwszych renderach

Google Pixel 8a
Google Pixel 8a na pierwch renderach/ fot. Abhishek Yadav

Jedno jest pewne – Google Pixel 8a przypomina działający telefon. Tyle i aż tyle. Na zdjęciach da się zauważyć włączony ekran, zamazane kody fabryczne, jak i również bok smartfonu. Wygląda bardzo podobnie do Google Pixel 8, z tą różnicą, że ma bardziej zaokrągloną konstrukcję.

Źródło informuje o podstawowych danych telefonu. Pixel 8a nosi nazwę kodową Akita i podobno jest wyposażony w procesor Tensor G3, co nie powinno dziwić, ponieważ Google używa tych samych chipsetów, które można znaleźć w urządzeniach z głównej serii. Brzmi legitnie? Na pewno prawdopodobnie. Może to być również jakaś seria przedproduktowa. Faktem jest, że za dużo o ewentualnej specyfikacji nie wiemy, ale daje nam to informację, że Google nie zwalnia tempa i już przygotowuje kolejnego smartfona. W każdym razie nie przypomina atrapy, tylko jaki model faktycznie został ujawniony na nieoficjalnych renderach? Czas pokaże.

Czy Pixel 8a zostanie zaprezentowany razem z Pixel 8?

Seria Pixel 8 zostanie zaprezentowana 4 października podczas wydarzenia Made by Google. Do urządzeń dołączony będzie Pixel Watch 2 i prawdopodobnie nowe kolory Pixel Buds. Z wcześniej ujawnionych informacji wiemy, że Pixel 8 Pro ma mieć bardziej wydajny układ kamer, z 50-megapikselowym, głównym aparatem Samsunga, który zapewnia o 50 procent więcej światła.

Google prezentuje zupełnie odświeżoną aplikację Fitbit

Ma być wspomagany ultraszerokokątnym obiektywem 64 MP z matrycą Sony IMX787 i teleobiektywem z sensorem 48 MP. Z przodu natomiast – ma pojawić się kamerka 11 MP. Dostaniemy też płaski wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7-cala, co ma być zmianą w stosunku do Pixel 7, gdzie ekran miał zakrzywione krawędzie. Ponadto – smartfon będzie cechować akumulator 5000 mAh i maksymalną prędkość ładowania baterii 23 W do 27 W.