Garmin właśnie pokazał dwie (właściwie to nawet trzy) nowości z serii Forerunner. Największą zmianą jest całkiem nowy, żywy i jasny ekran AMOLED z funkcją Always-on. Poznajcie nowe Garmin Forerunner 265 oraz Garmin Forerunner 965!

Nie da się ukryć, że liderem rynku smartzegarków, skoncentrowanych wokół sportu i treningów jest oczywiście Garmin. Chyba żaden inny producent nie ma tak zróżnicowanej oferty, nie ma też tak zaawansowanej platformy, która analizuje zebrane dane i wyniki (i nie wysyła zegarków w kosmos ;D). Teraz, po zaledwie 8 miesiącach Garmin znów wprowadza na rynek zaktualizowane wersje zegarków z serii Forerunner. Znaczącą zmianą, jest jeszcze lepszy ekran w technologii AMOLED.

Garmin Instinct Crossover właśnie dotarł. Smartwatch, którego nie trzeba ładować – pierwsze wrażenia

Nowy, dobry Garmin

Miałem napisać stary, dobry Garmin, ale przecież te modele to coś nowego. W obu modelach zastosowano całkiem nowy ekran typu AMOLED z trybem Always-on. To wielka zmiana, bo dotychczas seria Forerunner tego nie oferowała. Zastosowane tu ekrany są bardzo jasne (sprawdzą się nawet w słoneczny dzień). Dodatkowo żywe kolory i wysoka rozdzielczość pozytywnie wpłyną na czytelność informacji podczas wszelkich aktywności.

Forerunner to seria stworzona z myślą o biegaczach, ale skorzystają z niej również miłośnicy innych dyscyplin oraz te, które szczególnie dbają o swój dobrostan. Oba zegarki przynoszą nam tę samą, dobrze znaną już funkcjonalność, która łączy poranne raporty, status Body Battery, widżety wyścigu, codzienne sugerowane treningi, ocenę gotowości do treningu, monitorowania zmienności tętna, moc biegową, dynamikę biegu oraz dużo, dużo więcej.

Garmin Forerunner 265

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Garmin Forerunner 265 został zaprojektowany do śledzenia ogólnego samopoczucia przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki czujnikowi Pulse Ox monitoruje status Body Battery (czyli poziom naszej energii). Oprócz tego oferuje również zaawansowane monitorowanie snu i jego ocenę, śledzenie poziomu stresu, cyklu menstruacyjnego, śledzenie ciąży oraz wielu innych.

Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265 i jego wersja S (mniejszej) w kilku wersjach kolorystycznych.

Forerunner 265 pozwala popierać i odtwarzać muzykę z serwisów Spotify, Deezer oraz Amazon Music. Wykrywa też incydenty i wypadki, dzięki czemu treningi będą znacznie bezpieczniejsze. Funkcja Live Track pozwoli udostępniać nasze położenie w celu aktywnego śledzenia przez naszych bliskich. Zegarek wspiera też płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Forerunner 265 jest dostępny w dwóch rozmiarach:

  • Forerunner 265S o przekątnej 42 mm – zapewnia do 24 godzin pracy na baterii w trybie GPS i do 15 dni w trybie smartzegarka
  • Forerunner 265 (bez S ;) ) o przekątnej 46 mm – zapewnia do 20 godzin pracy na baterii w trybie GPS i do 13 dni w trybie smartzegarka.

Niestety, chociaż Garmin Forerunner 265 widnieje już na Polskiej witrynie Garmin, cena wyrażona jest nadal w Euro. Wynosi ona 499,99 EUR, co po przeliczeniu wyniesie około 2,355 PLN.

Garmin Forerunner 265 | Garmin Forerunner 265S (ten mniejszy)

Garmin Forerunner 965

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Garmin Forerunner 965 stworzony został dla tych, którzy dążą do bycia najlepszymi. Opiera się na konstrukcji modelu Forerunner 265, ale dodaje też dodatkowe funkcje jak wskaźniki wydajności, wbudowane mapowanie oraz możliwość przechowywania większej ilości utworów bezpośrednio w zegarku.

Garmin Forerunner
Garmin Forerunner w 3 wersjach kolorystycznych.

Forerunner 965 posiada lekką kopertę z tytanu w rozmiarze 47 mm. Również posiada ekran AMOLED, przy czym w tym modelu jest on rekordowo duży i ma 1,4 cala. Bateria pozwala na 31 godzin pracy w trybie GPS oraz do 23 dni w trybie smartzegarka.

Garmin Forerunner 965 będzie dostępny pod koniec marca w sugerowanej cenie detalicznej 649,99 EUR, co po przeliczeniu daje około 3,060 PLN.