Etui na Samsung Galaxy A12

W obecnych czasach, kiedy ludzie żyją w ciągłym pędzie, telefon jest urządzeniem, bez którego większość osób nie wyobraża sobie życia. Smartfony wykorzystywane są w pracy, na wyjazdach wakacyjnych, a także służą do robienia zdjęć i relacji na zakupach, wyjściach do kawiarni czy na spotkaniach ze znajomymi. Urządzenie wykorzystywane do tak wielu czynności w życiu człowieka powinno być zabezpieczone przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami. W tym celu w sprzedaży są dostępne różnego rodzaju akcesoria GSM. Są to specjalne dodatki do telefonu, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest zdecydowanie łatwiejsze, a także mogą chronić smartfon przed zniszczeniem.

Etui na telefon jest popularnym sposobem na ochronę telefonu przed upadkami i zarysowaniami. Silikonowe przezroczyste etui na telefon jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie są wielbicielami kolorowych pokrowców i case’ów. Silikon jest materiałem, który jest powszechnie stosowany w produkcji etui na telefon. Dzięki swojej giętkości łatwo go założyć i ściągnąć z telefonu w razie potrzeby.

Silikonowe etui jest popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wybór ochronnego pokrowca na smartfon. Nie ślizga się i dobrze leży w dłoni, a silikon amortyzuje wstrząsy, np. gdy telefon wypadnie z rąk. Przezroczyste etui jest często wybierane ze względu na swoją uniwersalność. Jest ono jednak bardzo podatne na zabrudzenia. Jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon?

R E K L A M A

Jak umyć przezroczyste etui?

Przezroczyste etui silikonowe ma jedną poważną wadę – dokładnie widać na nim wszelkie plamy i pyły. W takim przypadku ważne jest regularne utrzymywanie czystości pokrowca. Jak wyczyścić przezroczyste etui? Przynajmniej raz w tygodniu powinno się przetrzeć je wilgotną ściereczką. Można do tego użyć mydła lub odrobiny alkoholu, co spowoduje również dezynfekcję etui. Jeśli na pokrowcu są cięższe osady, można zanurzyć etui w roztworze wody z mydłem na kilkanaście minut w celu usunięcia plam.

Do czyszczenia etui warto dobrać odpowiednią ściereczkę. Ze względu na specyficzne właściwości silikonu, nieodpowiednio dobrana ścierka do mycia może pozostawiać na nim swoje włókna. Warto więc rozważyć zakup specjalnej ściereczki do czyszczenia swojego etui. Gąbka czy szmatka używana do czyszczenia powinna być gładka. Dobrze jest wybierać ściereczki bezpyłowe, np. wykonane z mikrofibry. Materiał do czyszczenia może być podobny do ściereczek służących do mycia okularów – niepozostawiający pojedynczych włókien materiału oraz nieuszkadzający powłoki (niepozostawiający nieestetycznych rys).

Jak wyczyścić zżółknięte przezroczyste etui?

Żółte przebarwienia to częsta zmora użytkowników przezroczystego etui. Zwykle trudno jest się ich pozbyć, ale jeśli zabrudzenia są stosunkowo „świeże”, można wypróbować kilka sposobów. Jednym z nich jest czyszczenie za pomocą pasty z sody oczyszczonej. Do łyżki sody należy dodać odrobinę wody i powstałą papkę nałożyć na etui i zostawić na kilka godzin, po czym wyszorować tą papką pokrowiec. Ponadto do czyszczenia można wykorzystać alkohol izopropylowy, który często jest używany do zmywania śladów po flamastrach.

Jak wybielić przezroczyste etui?

Aby przywrócić pokrowcowi na smartfon piękny wygląd, dobrym sposobem może być wykorzystanie zmywacza do paznokci. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny w zmywaczu do paznokci (bez acetonu) i przemywać nim etui.

Ryzykownym sposobem jest namoczenie futerału w ciepłej wodzie z dodatkiem wybielacza (bez chloru). To może być jeden ze skuteczniejszych sposobów, ale trzeba uważać, aby taki zabieg nie trwał zbyt długo. W przypadku zbyt długiego namaczania w wybielaczu pokrowiec może ulec uszkodzeniu.

Co zrobić, żeby przezroczyste etui nie było żółte? Powyższe sposoby mogą okazać się pomocne. Czasami jednak bywa tak, że na czyszczenie etui jest już za późno. Żółknięcie pokrowca może powodować także podwyższona temperatura lub promieniowanie słoneczne. Niestety nie ma obecnie skutecznych metod, które umożliwiają przywrócenie normalnego wyglądu etui po takich uszkodzeniach. W takim wypadku warto pomyśleć o wymianie futerału na nowy model i wtedy wdrożyć nawyki regularnego czyszczenia.


Posłuchaj nas!