Odpowiedzialne za Euro Truck Simulator 2 studio SCS Software poinformowało właśnie na swoim blogu, że dodatek do gry zatytułowany „Heart of Russia” nie ukaże się w najbliższym czasie. Premiera DLC została wstrzymana w związku z obecną wojną na Ukrainie.

Powodem takiego ruchu jest obawa SCS Software, że wypuszczenie dodatku mogłoby zostać uznane za wsparcie lub tolerancję rosyjskiej agresji. Heart of Russia składa się z dodatkowych lokacji odwzorowujących spory fragment Rosji sięgający aż do rzeki Wołga.

Euro Truck Simulator 2 to jedna z najpopularniejszych gier symulacyjnych w historii. Po debiucie w 2012 roku stała się prawdziwym hitem i zgromadziła rzeszę oddanych fanów. Oprócz standardowych lokacji można dokupić dodatkowe mapy w ramach szeregu płatnych DLC.

R E K L A M A

Dodatek Heart of Russia był na ostatniej prostej

Deweloperzy poinformowali w oficjalnym komunikacie, że potrzebowali tylko kilku tygodni do ukończenia dodatku Heart of Russia, kiedy Rosja dokonała inwazji na Ukrainę:

24 lutego 2022 roku nasz zespół zajmujący się DLC Heart of Russia był około 6-8 tygodni od ukończenia prac nad dodatkiem. Wszyscy czuliśmy się naprawdę dobrze z efektem końcowym; Włożyliśmy wiele wysiłku, aby ten nowy region wyglądał naprawdę fantastycznie w grze. Byliśmy absolutnie pewni, że nasza społeczność, zwłaszcza w Rosji, naprawdę to doceni. Nagle całym światem wstrząsnęła wiadomość, że Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Byliśmy w szoku.

SCS Software podkreśla, że Euro Truck Simulator 2 ma być miejscem, w którym gracze będą mogli odpocząć od codziennych kontrowersji i spokojnie odwiedzać wirtualne wersje sąsiednich krajów:

Tworząc nasze gry, staramy się być jak najbardziej apolityczni […] Podoba nam się pomysł, że nasza wspólna pasja, jaką jest symulacja jazdy ciężarówką, pozwala ludziom łączyć się, w spokoju odbywać wirtualne wizyty w sąsiednich krajach i cieszyć się wspólnym hobby […] ale ponieważ nasze DLC Heart of Russia bezpośrednio dotyczy Rosji i daltego, że tak wiele ludzi obecnie cierpi, postanowiliśmy powstrzymać się od wydawania DLC, aby nie było to postrzegane jako działanie wspierające lub tolerujące agresję.

Twórcy poinformowali na koniec, że wspierają Ukrainę i wierzą, że jest ona w stanie obronić się przed atakiem. W takim wypadku SCS Software będzie kontynuowało swoje wsparcie i postara się sprawić, żeby Heart of Russia przyczyniło się do odbudowy i „leczenia” Ukrainy.