Prawdopodobnie zdarzyło Ci się nie raz odebrać telefon, który zapoczątkował długą, nudną rozmowę, w czasie której ktoś usiłował nachalnie coś sprzedać. Niestety, nie brakuje nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale też zwykłych oszustów. Istnieje jednak sposób, aby sprawdzić kto dzwoni. Jak zidentyfikować nieznany numer?

W dzisiejszych czasach nasze prywatne numery telefonów znają nie tylko przyjaciele i znajomi. Często sami zostawiamy go w sieci, przy okazji rejestracji na newsletter, logowania do różnych serwisów, podpisując umowy czy wnioski. W efekcie możesz spodziewać się telefonów od telemarketerów z różnych firm, reklamujących swoje towary lub usługi, organizujących spotkania promocyjne. Wśród nich jest wielu natarczywych sprzedawców, dlatego dbaj o swoje bezpieczeństwo, sprawdzaj kto dzwoni zanim odbierzesz telefon. Możesz w tym celu sięgnąć do książki telefonicznej, czy sprawdzić numer w wyszukiwarce internetowej. Jednak obecnie jest na to szybszy i bezpieczniejszy sposób. Odpowiednie aplikacje pomagają zidentyfikować, a w razie potrzeby zablokować numer. Jak to działa?

Chroń się przed spamem i oszustami

Aplikacje typu infonumer.pl mają za zadanie poinformować nas kto dzwoni i z jakiej lokalizacji, jeszcze przed odebraniem połączenia. Można dzięki nim uchronić się przed próbą oszustwa lub kupnem czegoś, czego niekoniecznie potrzebujemy. Telemarketerzy bywają bardzo sprytni i skuteczni w przekonywaniu, więc czasem lepiej darować sobie wchodzenie z nimi w polemikę.

R E K L A M A

Do aplikacji użytkownicy mogą również dodawać opinie o poszczególnych numerach.

Jak działa aplikacja identyfikująca połączenia?

Zasada działania aplikacji jest podobna, jak w przypadku korzystania z tradycyjnych narzędzi, jak na przykład książka telefoniczna czy lista teleadresowa. Program posiada bazę numerów telefonów wraz z danymi ich właścicieli. Różnica polega na tym, że aplikacja rozpoznaje dany numer bardzo szybko, oszczędzając Twój czas. Bazy kontaktów są rozległe i wciąż rosną. Programy są stale aktualizowane i udoskonalane, a niewątpliwą zaletą jest również intuicyjność ich obsługi.

Czy aplikacja pomaga w wyszukiwaniu kontaktów?

Wyszukanie kontaktu do firmy z interesującej nas branży w tradycyjny sposób może zająć dużo czasu. Służą do tego katalogi typu panorama firm, wyszukiwarka Google, portale społecznościowe. Można jednak dostać potrzebne informacje dużo szybciej za pomocą aplikacji. Sprawdź nowość na Infonumer.pl – bazę firm, godzin otwarcia i opinii na ich temat.

Możesz tam wyszukać firmy i fachowców z różnych branż w najbliższej okolicy. 

Informacje pogrupowane są w kategoriach, jak np. budownictwo, rozrywka, nauka i edukacja, ogród, zdrowie i uroda, sport. Jest to świetne narzędzie również dla przedsiębiorców, którzy muszą docierać do potencjalnych klientów i utrzymywać z nimi kontakt. Wszystkie potrzebne dane, dzięki aplikacji, znajdują się w telefonie.

Aplikacje do identyfikacji połączeń. Czemu warto z nich korzystać? Przeczytaj.