Na portalu Kickstarter pojawił się kolejny hit. Nie małym sukcesem okazała się sprytna klawiatura Clevetura CLVX 1, która obsługuje gesty i oferuje wsparcie dla najpopularniejszych aplikacji jaj Adobe Photoshop, które ułatwią pracę.

Samo rozwiązanie nie jest oczywiście przełomem. Ale Clevetura CLVX 1 ma naprawdę spore szanse, aby wprowadzić takie możliwości na szeroki rynek. Kampania okazała się bowiem sukcesem, z planowanych 10 000 dolarów udało się już uzbierać prawie 450 000 dolarów, a kampania wciąż jeszcze trwa.

Popularność jednak nie dziwi. W końcu ktoś zaprezentował coś ciekawego na konstrukcji nożycowej, którą preferuje nadal sporo osób.

Clevetura CLVX 1 – gesty na klawiszach

Clevetura CLVX 1

Za klawiaturę odpowiada kilku zdolnych młodych inżynierów i projektantów. Aby popchnąć swój pomysł do przodu, zdecydowali się oni poprosić o wsparcie na portalu finansowania społecznego Kickstarter. Nie prosili o wiele — zaledwie o 10 000 dolarów, które potrzebne były na rozruch działalności. Udało się uzbierać znacznie więcej. Chętnych nie brakuje, nawet podczas pisania tego tekstu zauważam wzrost chętnych.

Clevetura CLVX 1

CLVX 1 to pierwszy produkt firmy Cleverura. Jak sami pewnie zauważyliście, firma łączy w nazwie słowa spryt i klawiatura, co może być zajawką następnych produktów. Niewątpliwie muszą one powstać, bo ich pierwszy model już jest sukcesem. To CLVX 1, czyli klawiatura z 110 klawiszami, która opiera się na nożycowej konstrukcji (membranowe klawisze) oraz unikalnej funkcji obsługi gestów. Całość jest również podświetlana i pracuje w środowiskach Windows oraz Linux.

Clevetura CLVX 1

R E K L A M A

Co więcej, działa ona za pośrednictwem kabla USB C oraz bezprzewodowo dzięki Bluetooth (obsługa multipoint pozwoli podłączyć nawet 3 urządzenia jednocześnie). Podświetlanie LED RGB klawiatury jest indywidualne dla każdego klawisza, a czujnik oświetlenia sam może dostosowywać poziom oświetlenia do panujących warunków. Akumulator w klawiaturze to ogniwo o pojemności 1900 mAh. Ma on pozwolić na około 80 godzin pracy (przy wyłączonym podświetlaniu).

Clevetura CLVX 1

Największą innowacją jest tu jednak obsługa gestów. Pewna cześć klawiatury czuła jest na dotyk. Działa to dokładnie tak jak touch pad w laptopie, z tym że łączy osobne klawisze klawiatury. Clevetura CLVX 1 obsługuje do 10 punktów nacisku, dzięki temu możliwa jest obsługa zaawansowanych gestów. Dodatkowo część górna zaprogramowana jest jako slider. Pomoże to regulować funkcje jak, chociażby poziom głośności. Nad całością czuwa dedykowane oprogramowanie, które zawiera presety ustawień dla najpopularniejszych aplikacji oraz możliwość programowania dodatkowych gestów i funkcji. Na koniec warto też dodać, że aplikacja ma wbudowany korektor tekstu, który w locie jest w stanie poprawić błędy w pisowni.

Nuphy Air75 V2 piękna klawiatura mechaniczna w każdym detalu

Klawiatura dostępna jest obecnie w przedsprzedaży na portalu Kickstarter. Jej cena to 189 dolarów (około 790 zł). Wysyłka pierwszych egzemplarzy ma zacząć się już w czerwcu tego roku. Więcej informacji na stronie projektu.

Zobacz nasz VLOG!