Na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacją, że chcieliście usunąć jakiś element z fotki, jednak trudno było znaleźć darmowe, proste narzędzie. Zabawa w Photoshopa nie wchodzi w grę, bo przecież czas się liczy. Na urządzeniach mobilnych znajdziemy takie apki, które błyskawicznie wyczyszczą nam zdjęcia. Jak jest z przeglądarką?

Okazuje się, że nie tak źle, bo pojawiło się genialne narzędzie. Cleanup.pictures pomoże nam za darmo usunąć wszystkie zbędne elementy z fotek. Już pierwsze testy pokazują, że narzędzie działa bardzo dobrze i zyskuje na popularności.

Narzędzie do usuwania elementów ze zdjęcia

Żeby skorzystać z narzędznia, nie trzeba się nigdzie rejestrować, ani wnosić żadnych opłat. Wystarczy przejść na stronę cleanup.pictures, a tam już w banalny sposób wyczyścimy swoje zdjęcia. Jeśli więc chcecie pozbyć się niezbyt lubianych przyjaciół albo partnera to narzędzie spełni Wasze oczekiwania. To tyle w teorii, a jak to wygląda w praktyce?

  1. Przechodzimy na stronę cleanup.pictures,
  2. wyświetla nam się okno skąd możemy wybrać plik do załadowania, albo przeciągnąć go w to miejsce z naszego komputera,
  3. wyświetli się zuploadowana fotka,
  4. zaznaczamy pędzlem obiekt, który chcemy usunąć (łącznie z wypełnieniem, nie tylko kontury),
  5. odczekujemy chwilę i po chwili dostajemy „wyczyszczone” przez specjalne algorytmy zdjęcie.

porownanie 1

Jak widać tutaj większych problemów nie było, przejdźmy zatem do rzeczy bardziej skomplikowanych.

Trzeba przyznać, że narzędzie działa bardzo podobnie do tych znanych z aplikacji na urządzenia mobilne. Wszystko odbywa się błyskawicznie, a nasze zadanie ogranicza się do wrzucenia fotki i zaznaczeniu elementów do usunięcia:

piesel

Skoro już przy pieskach jesteśmy to zobaczmy, jak narzędzie poradziło sobie z (jakby to nie napisać zabrzmi kiepsko) z usunięciem pieska właśnie:

Nie jest aż tak źle, tym bardziej że jest to strona zupełnie darmowa i działająca w sposób automatyczny. Możemy wybrać średnicę pędzla do jeszcze bardziej precyzyjnego zaznaczania obiektów, których chcemy się pozbyć.

Zachęcam Was do pobawienia się narzędziem, które dostępne jest pod tym linkiem. Oczywiście zachowajcie zdrowy rozsądek przy wrzucaniu bardzo prywatnych zdjęć, gdyż są one wysyłane ne serwery, gdzie poddawane są obróbce.

Bierzcie, korzystajcie i oczyszczajcie swoje fotki ze zbędnych osób bądź też rzeczy.