Ostatnie Star Wars Celebration przyniosło nam całą masę informacji o nadchodzących nowościach z tego uniwersum. Kathleen Kennedy powiedziała nawet, że trwają rozmowy nad stworzeniem zupełnie nowej sagi w świecie Gwiezdnych Wojen. Są to jednak dopiero początki realizacji tego pomysłu.

Kennedy potwierdziła także, że pierwszym w kolejności kinowym filmem Star Wars będzie produkcja, którą tworzy Taika Waititi, jeden z reżyserów The Mandalorian. Film jest w fazie przygotowania i pojawi się w kinach w przyszłym roku. Nie znamy na razie konkretnej daty premiery.

R E K L A M A

The Mandalorian otrzyma 4. sezon

Swoje trzy grosze dołożył także twórca The Mandalorian, Jon Favreau. Potwierdził on, że serial otrzyma czwarty sezon:

„Dzięki telewizji mamy to szczęście, że nie musimy na siłę spieszyć się z opowieścią, by zmieścić ją w czasie półtorej lub dwóch godzin. Możemy podejść do historii powoli. Teraz, gdy Dave [Filoni] tworzy Ahsokę, jest to bardzo pomocne przy tworzeniu scenariusza, który piszę dla sezonu czwartego [The Mandalorian]. Opowieść staje się, że tak powiem, bardziej precyzyjna.”

Informacja ta jest o tyle ciekawa, że trzeci sezon Mandalorianina ma przecież ukazać się dopiero w lutym 2023 roku. Najwyraźniej jednak Disney dał twórcom serialu zielone światło na pociągnięcie historii jeszcze dalej.

Jak powiedział Favreau, dużą pomocą w pisaniu scenariusza jest opowieść tworzona w ramach spin-offu Mandalorianina, serialu Ahsoka. Wszystko wskazuje na to, że obie produkcje będą się mocno uzupełniały. W rolę Ahsoki wcieli się oczywiście Rosario Dawson, a zdjęcia do serialu już ruszyły. Nie znamy jednak daty premiery.

Star Wars: Andor z datą premiery

W sieci pojawił się ostatnio pierwszy zwiastun kolejnego serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen, tym razem opartego na przygodach Cassiana Andora, jednego z głównych bohaterów filmu Łotr 1.

„Serial Andor pokaże nową perspektywę galaktyki Star Wars, skupiając się na podróży Cassiana Andora, podczas której odkrywa on, że może przynieść prawdziwą zmianę. Serial przybliży opowieść o buncie przeciwko Imperium i jak zaangażowali się w niego ludzie i planety.”

Serial zadebiutuje 31 sierpnia na Disney+, które już w czerwcu oficjalnie wystartuje w Polsce.