Doszło do dość sporej awarii serwisu Twtich. Na razie brak jest informacji na temat przyczyn problemu, jednak strona nie działa i wyrzuca od pewnego czasu błąd. Zarówno na stronie serwisu, jak i w mediach społecznościowych brak jest oficjalnego stanowiska w sprawie awarii.

Awaria Twitch – serwis nie działa

Awaria Twitch zgłaszana jest głównie na Twitterze i w serwisie downdetector. Tuż po godzinie 16. odnotowano olbrzymi skok liczby zgłoszeń problemów. Dokładnie widać to na poniższym wykresie:

R E K L A M A
awaria twitch
screen: downdetector.pl

Okazuje się, że awaria Twitch nie dotyczy tylko Polski. Na Twitterze, jak i na Facebooku pojawia się mnóstwo komentarzy z całego świata. Ciągle czekamy na oficjalne informacje.

Serwis Twitch to nic innego jak platforma, na której streamingowane są na żywo relacje z gier. Od pewnego czasu to również miejsce transmisji esportowych, które są popularniejsze z roku na rok. Platforma działa już ponad 10 lat, a przez ten czas zdobyła olbrzymią popularność. Od 2014 roku właścicielem Twitcha jest Amazon.

Nie tylko Twitch nie działa – Amazon ma problemy, awaria PSN i EA

Jak się okazuje nie tylko z Twitchem występują problemy. W serwisie downdetector odnotowane są problemy z wieloma serwisami działającymi w ramach Amazon Web Services. Są to między innymi PlayStation Network czy Apex Legends.

awaria twitch 2

Spadki wydajności serwerów Twitcha są odnotowywane dość często w zależności od popularności streamingów. Dzisiejsza awaria to jednak coś więcej, bo zgłoszenia rosną lawinowo.


Posłuchaj nas!