Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej kolekcji LEGO Speed Champions, do której należeć będzie Dodge Charger z 1970 roku z cyklu Szybkich i wściekłych. Zanim jednak będzie można zakupić auto Dominica Toretto to wcześniej czekać będzie nie lada gratka dla fanów Jamesa Bonda. 007 Aston Martin DB5 wjedzie na półki sklepowe już w 1 sierpnia 2022 roku!

LEGO Speed Champions to nowa kolekcja, w której znajdziemy szybkie, dobrze znane, klasyczne samochody. Ten cykl zostaje wzbogacony o auta, które można było zobaczyć w wielu legendarnych filmach. 007 Aston Martin DB5 będzie pierwszym modelem w tej popkulturowej, motoryzacyjnej serii. Wiadomym było, że zestaw numer 76911 zawita latem, ale oficjalnie pędzimy z informacją, że znamy cenę, datę premiery oraz opis produktu. Według polskiej strony LEGO klockowe auto Jamesa Bonda będzie dostępne od 1 sierpnia 2022 roku i będzie kosztować 99,99 zł, co nie jest wcale wygórowaną ceną za taki kultowy pojazd. Ze względu na występowanie małych części sugerowany wiek to 8+ i będzie składał się dokładnie z 298 elementów.

 

Aston Martin DB5 prezentacja zestawu, źródło: faniklockow.pl

 

Aston Martin DB5 – pierwszy samochód Bonda był często kierowany przez Agenta 007.

Replika Astona Martina DB5 z 1964 roku posiada formowane srebrne felgi szprychowe i cztery zestawy tablic rejestracyjnych z różnych produkcji o Jamesie Bondzie, więc jeśli chcemy odtworzyć kultowe sceny z filmów, to możemy to zrobić z „rejestracyjną” precyzją. Fajny smaczek dla turbofanów Jamesa Bonda. Oni wiedzą, że auto pojawiło się po raz pierwszy w 1964 roku w Goldfingerze z Seanem Connerym i wróciło jeszcze dziewięć razy, chociażby w formie cameo. Agent 007 kierował stylowym autem w Operacji Piorun, W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości,  GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall, Spectre oraz Nie czas umierać. Największym szczęśliwcem został Daniel Craig, który dominuje w ilości filmów.

R E K L A M A

Zestaw zawiera również minifigurkę Jamesa Bonda z ostatniego filmu. Wierzę na słowo, bo mógłby to być każdy. Szkoda, że twórcy nie pokusili się o dwa stroje – mam na myśli ten, w którym mężczyzna był widziany w finalnej scenie, w mojej ocenie najbardziej charakterystyczny, czyli szelki i biała koszula. Widzowie, którzy mają bondowskie, filmowe braki mogą je nadrobić. Cała seria jest dostępna na platformie HBO MAX, ale radzę się śpieszyć – Nie czas umierać będzie dostępny tylko do końca lipca 2022 roku.

aston martin db5 w filmie "Nie czas umierać", źródło: automotoklassik.pl

Aston Martin DB5 w kolekcji LEGO Speed Champions to nie jedyne auto z tego cyklu.

Oczywiście nie ma co narzekać, bo nie ukrywajmy tutaj nie chodzi o postać Agenta (dobrze, że jest, bo jednak auto potrzebuje kierowcy), a o stylowego Astona Martina DB5! Jego wymiary to ok. 5 cm wysokości, 17 cm długości i 7 cm szerokości. Model nie potrzebuje baterii – według producenta jest zasilany naszą wyobraźnią. Gdybym był ogromny fanem Jamesa Bonda już bym wyczekiwał 1 sierpnia, chociaż w przyszłości rozważę zakup, bo faktycznie zestaw wygląda świetnie.Jestem też ciekaw jakie filmowe samochody ma w planach LEGO w ramach kolekcji Speed Champions. Wiadomo, że w sierpniu zadebiutuje również wspomniany Dodge Charger z Szybkich i wściekłych. Możliwości jest multum. Kultowych, filmowych aut jest od groma. Osobiście kupiłbym od razu DeLoreana DMC-12C z Powrotu do przyszłości lub Plymoutha Fury z Christine. Nostalgia jest teraz mocno trendy, więc można spodziewać się kolejnych modeli.

Filmowe zestawy od Lego: które cieszą się największą popularnością?

Seria przygód Agenta 007 Jamesa Bonda składa się 25 produkcji. Pierwszy (Dr. No) zadebiutował w 1962 roku, a ostatni (Nie czas umierać) miał premierę w 2021 roku. W rolę agenta wcielało się sześciu aktorów. Pierwszym był Sean Connery (filmów w latach 1962 – 1967 i jeden z 1971 ), a ostatnim Daniel Craig (5 tytułów w latach 2006 – 2021), który żegna się z tym bohaterem. Obecnie trwają poszukiwania nowego odtwórcy tej kreacji. Pierce Brosnan wziął udział w czterech filmach (1995-2002). Rekordzistą jest Roger Moore – 7 produkcji w latach 1973 – 1985. George Lazenby wystąpił tylko w W Tajnej Służbie Jej Królewskiej Mości z 1969 roku, natomiast Timothy Dalton w dwóch (W obliczu śmierci oraz Licencja na zabijanie). Kiedy w kinach zadebiutuje 26. film o przygodach Jamesa Bonda nadal nie wiadomo.