Find My Device w Androidzie 14 przejdzie gruntowny upgrade. Już tego lata będziemy świadkami, jak powstaje naprawdę olbrzymi ekosystem.

Android 14 będzie systemem operacyjnym, który wprowadzi wiele zmian systemowych i użytkowych. Google rozszerza i modernizuje platformę Find My Device, która ułatwia szybką i bezpieczną lokalizację urządzeń, dzięki dzwonieniu na kompatybilne urządzenia lub poprzez przeglądanie ich lokalizacji na mapie w aplikacji – nawet offline.

Find My Device

Find My Device na Androidzie 14 przejdzie ogromną aktualizację i żaden przedmiot nie zostanie już bez opieki!

Nowa sieć Find My Device będzie wykorzystywać ponad miliard urządzeń z Androidem na całym świecie, aby pomóc zlokalizować brakujące akcesoria, takie jak słuchawki, tagi śledzenia, a nawet telefon przez bliskość Bluetooth. Co więcej, pomoże zlokalizować również przedmioty codziennego użytku, które z technologią nie mają wiele wspólnego. Wystarczy zamocować urządzenia śledzące Bluetooth typu Chipolo, i Pebblebee do rzeczy takich jak klucze, portfele lub bagaż, aby można je było znaleźć za pośrednictwem sieci Find My Device. Słuchawki Sony i JBL, wkrótce dołączą do tego ekosystemu. Bardzo fajna funkcja, tylko co z naszą prywatnością?

Find My Device została zbudowana z wysokim priorytetem prywatności użytkownika. Dane lokalizacji crowdsourcingowe z sieci są szyfrowane od końca do końca, co zapewnia, że Google nie może ich zobaczyć ani wykorzystać do żadnych innych celów.

Find My Device będzie w pełni szanował prywatność użytkownika i wprowadzi nieznane alerty na Androidzie 14

Tego lata, Google uruchomi nieznane alerty śledzące na Androida 14, które automatycznie powiadamiają użytkownika, jeśli jego telefon stwierdzi, że nieznany moduł śledzący się z nim porusza. Będzie można wyświetlić urządzenie na mapie, aby wiedzieć,  w którym momencie podróży zdążył się incydent, a również odtworzyć dźwięk na trackerze, aby pomóc go zlokalizować. W momencie obawy o swoje bezpieczeństwo, będzie można wyświetlić instrukcje dotyczące fizycznego wyłączenia modułu śledzącego i powstrzymania go przed aktualizacją jego lokalizacji. Find My Device wprowadzi aktualizacje ręcznego skanowania, aby użytkownicy mogli  wyszukiwać nieznane urządzenia śledzące, które są w ich pobliżu.

Google Pixel Fold zaprezentowany na I/O 2023. Jest dobrze, ale co z tego?