Od 21 listopada zapłacimy więcej za Allegro Smart. Dodatkowo możemy zapomnieć o niewielkich zakupach z darmową dostawą. Co jeszcze zmieni się wraz z wejściem nowych zasad?

Byłbym szczerze zaskoczony, gdyby nie stało się inaczej. Podwyżki opłat dotyczą w zasadzie każdej sfery naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku wszelkiej maści usług. Oberwie się także klientom najpopularniejszej w Polsce platformy zakupowej. Osoby korzystające z Allegro Smart będą musiały zapłacić więcej. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie to, że firma chce dodatkowo zabrać część przywilejów wynikających z subskrypcji.

Allegro Smart

Zapłacimy więcej za mniej, czyli podwyżki na Allegro Smart

Jeśli wykupisz subskrypcję do 21 listopada, załapiesz się jeszcze na starą cenę i warunki. Po tej dacie, kwota rocznej opłaty za Allegro Smart wyniesie 59,90 zł, zamiast 49 zł. Nie zmieni się za to cena pojedynczej miesięcznej opłaty, która pozostanie na poziomie 10,99 zł. Fakt, w ujęciu rocznym, wydaje się to niewielką różnicą, ale weźmy pod uwagę to, że wraz z podwyżką Allegro wprowadza do Smarta także wyższe limity. Tu może okazać się bardziej dotkliwe.

W przypadku dostawy do automatów paczkowych (np. Paczkomatów InPost) oraz do punktów odbioru minimalna kwota zamówienia wzrasta z 40 zł do 45 zł. Jeśli chodzi o przesyłki kurierskie, jest jeszcze gorzej. Tutaj mininalna kwota nie będzie wynosiła już 40 zł, lecz 65 zł. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że raptem za kilka tygodni rozpoczyna się coroczne święto zakupowe, czyli Black Friday. To może wpłynąć negatywnie na liczbę zakupionych w ramach Allegro Smart towarów.

Jedną dobrą rzeczą w zmianach jest to, że Allegro nie będzie przedłużało automatycznie naszych subskrypcji Allegro Smart. Usługodawca poinformuje jednak mailowo o zakończeniu okresu działania Smarta i możliwości dokonania ponownego zakupu.

Budujemy katalog ofert na Black Friday 2022 – dodaj się za darmo!