Ostatnie plotki sugerują, że niedługo zobaczymy patch 1.5 do Cyberpunka 2077. Są też kolejne informacje na temat aktualizacji na PS5 i Xbox Series X.

Cyberpunk 2077 doczekał się już wielu update’ów, z czego niektóre imponowały wielkością. Większość wyczekuje jednak kolejnych aktualizacji, o których pojawia się coraz więcej plotek. Tym razem dostaliśmy nieco nieoficjalnych informacji o nadchodzącym patchu 1.5, a także aktualizacji dla next-genów.

CD Projekt RED często komentuje doniesienia o Cyberpunku 2077 szybko po ich pojawieniu się w sieci, więc może będzie tak i tym razem. Póki co nie ma jednak oficjalnych słów na ten temat ze strony polskiego studia, więc niewykluczone, że część plotek okaże się prawdą.

R E K L A M A

Nowa grafika Cyberpunka 2077

Na koncie PlayStation Game Size na Twitterze możemy znaleźć potencjalną nową grafikę kluczową Cyberpunka 2077 w cyfrowych sklepach. PS Game Size często podawało informacje, które okazały się prawdą, więc poniższa grafika może faktycznie być tą oficjalną.

Zmiana grafiki kluczowej sugeruje też spore zmiany w samej grze, które według podawanych co jakiś czas plotek mają nastąpić w patchu 1.5. Taki ruch zgadzałby się z doniesieniami, że CD Projekt RED chce zafundować Cyberpunkowi kompletnie nowy start, przebudowując wiele elementów rozgrywki, a także oprawę wizualną wokół gry.

Na profilu Gaming Updates and Countdowns na Twitterze pojawiły się też dodatkowe informacje o wspomnianej aktualizacji 1.5. Patch miałby zawierać między innymi:

 • stylistów pozwalających na modyfikację wyglądu V
 • mini gry rozsiane po całym Night City
 • system metra, który miał trafić do gry od samego początku
 • dodatkowe apartamenty
 • nowe questy
 • więcej lokacji na mapie udostępnionych dla gracza

Co więcej, w kolejnych aktualizacjach miałyby się też pojawić pościgi policyjne, nowe aktywności w megablokach czy interaktywne reklamy. Są to jednak tylko plotki i nie wiadomo które z tych elementów mają szansę pojawić się w grze.

Potencjalne tryby graficzne na konsolach nowej generacji

Gaming Updates and Countdowns podało również prawdopodobne tryby graficzne w Cyberpunku 2077 na PS5 i Xbox Series X. Co ciekawe, ustawienia miałyby się różnić na obu konsolach.

PS5:

 • Tryb jakości – dynamiczne 4K (rzadko w natywnej rozdzielczości) w połączeniu z 30fps i grafiką odpowiadającą ustawieniom medium-high na PC
 • Tryb wydajności – dynamiczna rozdzielczość mniejsza od 4K i 60fps
 • Tryb ray-tracingu – 1080p i 30fps, grafika odpowiadająca ustawieniom ultra na PC

Xbox Series X:

 • Tryb jakości – stałe natywne 4K w połączeniu z 30fps i grafiką odpowiadającą ustawieniom medium-high na PC
 • Tryb wydajności – dynamiczna rozdzielczość większa od tej na PS5 i 60fps
 • Tryb ray-tracingu – dynamiczna rozdzielczość niewiele większa od 1080p i 30fps, grafika odpowiadająca ustawieniom ultra na PC

Taki scenariusz byłby potwierdzeniem słów, że Xbox Series X dysponuje większą mocą obliczeniową od PS5. Tak czy inaczej, na oficjalne informacje będziemy musieli poczekać do czasu komentarza ze strony CD Projekt RED.