Na temat fabuły 5. sezonu Fargo od stacji FX, póki co niewiele wiadomo, ale twórcy ogłosili jakie trzy, uznane gwiazdy zobaczymy na ekranie telewizora.

Koniec z budowaniem napięcia! W kolejnej odsłonie Fargo w głównych rolach zobaczymy Jona Hamma, Juno Tempe I Jennifer Jason Leigh. Wcielą się w postaci o imionach Dot, Roy i Lorraine. Wiemy, że tym razem serial będzie bardziej współczesny – czas akcji zostanie umiejscowiony w 2019 roku gdzieś w regionach Środkowego Zachodu. Póki co twórcy udostępnili krótki, bardzo zagadkowy opis, który brzmi tak:

Kiedy porwanie nie jest porwaniem i co jeśli twoja żona nie jest twoja?

Trudno coś więcej z tego wywnioskować, ale można wysnuć tezę, że twórca serialu – Noah Hawley będzie odwoływał się bezpośrednio do kultowego filmu Ethana i Joela Coen’ów z 1996 roku. Poprzednie, zróżnicowane fabularnie i stylistycznie cztery sezony uznanej przez widzów i krytyków antologii również w mniejszym czy większym stopniu odwoływały się do filmografii utalentowanych barci. W każdej odsłonie występowali inni aktorzy, m.in. Billy Bob Thorton, Martin Freeman, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Chris Rock, Timothy Olyphant, Jessie Buckley, David Thewlis, Patrick Wilson, Nick Offerman, Bob Odenkirk, Ten Danson czy Jesse Plemons. Do tego zacnego grona dołącza uznane aktorskie trio.

Czym zasłynęli nowi aktorze w obsadzie serialu Fargo?

Jon Hamm zdobył uznanie dzięki roli Dona Drapera (dwa zote Globy i jedna Emmy) w serialu Mad Man. Obecnie możemy go oglądać w superprodukcji Top Gun: Maverick, a wcześniej wziął udział w takich obrazach jak Baby Driver, Źle się dzieje w El Royale, Bejrut, Dobry Omen czy Berek. Zdobywczyni nagrody BAFTA w kategorii aktorska nadzieja kina za film Królowa XXX – Juno Temple można jeszcze kojarzyć z Pokuty, Zabójczego Joe, Paktu z diabłem czy zbierającego świetne recenzje serialu Apple’a – Ted Lasso. Natomiast Jennifer Jason Leigh otarła się o Oscara za rolę w Nienawistnej Ósemce Quentina Tarantino, a przez ostatnie lata starannie dobierała interesujące projekty. Zagrała m.in. w miniserialu Patrick Melrose, Anihilacji, Atypowym czy futurystycznym Possessorze Brandona Cronenberga.

Noah Hawley – twórca, scenarzysta, producent wykonawczy i reżyser poprzednich czterech sezonów Fargo będzie również odpowiadał za kolejny antologiczny rozdział. Data premiery nie jest jeszcze zapowiedziana, ale prawdopodobnie będzie to miało miejsce w lutym 2023 roku.