Yondu, czyli postać niebieskiego najemnika, granego przez Michaela Rookera zobaczymy jeszcze raz!

Jest to dosyć zaskakująca informacja, zważając na to, że Yondu pożegnał się z widzami w finale Strażników Galaktyki vol. 2. Jaki jest pomysł na to, aby bohater zaszczycił nas swoją obecnością? Tego jeszcze nie wiemy, ale już kończąc budowanie napięcia, informuje, że w części trzeciej raczej go nie zobaczymy, ale na pewno pojawi się w specialu Marvela – Guardians of the Galaxy Holiday Special. Disney + udostępnił trailer tego wydarzenia, które zadebiutuje na platformie 25 listopada 2022 roku.

Yondu powraca do Strażników Galaktyki!

Yondu oczywiście nie pojawia się w materiale reklamowym, a sam reżyser – James Gunn nie uchylił rąbka tajemnicy na temat powrotu tego jegomościa, więc możemy się tylko domyślać, że zobaczymy go w retrospekcjach. Chociaż znając kreatywność twórcy i fakt istnienia multiwersum możemy, spodziewać się wszystkiego. Sam James Gunn zawsze zaznaczał, że widzowie definitywnie powinni się pożegnać z charakternym Yondu, więc nie ważne, w jakiej formie powróci, to będzie to prawdopodobnie występ drugoplanowy i gościnny.

R E K L A M A

Nie zmienia to faktu, że zobaczyć tego bohatera na ekranie chociaż raz to świetna wiadomość. Zdecydowanie był jedną z ciekawszych postaci pobocznych w MCU, a jego koniec okazał się bombą emocjonalną. Sam projekt Guardians of the Galaxy Holiday Special wydaje się interesującym, luzackim projektem.

Guardians of the Galaxy Holiday Special to kolejny, po świetnym Wilkołaku nocą dodatkowy film Marvela, który zadebiutuje na platformie Disney +. Pomimo tego, że jego premiera jest wyznaczona na miesiąc przed Bożym Narodzeniem, jest to idealna propozycja na seans świąteczny. Jest nawet Kevin! Fabuła tego dodatku będzie skupieniem akcji na arcyważnej misji. Otóż Star-Lord cały czas opłakuje brak Gomorry, a więc w celu poprawienia mu humoru jego brygada postanawia wybrać się na Ziemię i poszukać idealnego, świątecznego prezentu.

Poza Yondu w specialu Marvela zobaczymy starych znajomych, Kevina Bacona i Cosmo

Zobaczymy dobrze już znanych bohaterów, czyli Star-Lorda (Chris Pratt ), Draxa (Dave Bautista) , Nebulę (Karen Gillan) , Mantis (Pom Klementieff ), Rocketa ( Bradleya Coopera ), Groota, (Vin Diesel) i Kraglina (Sean Gunn). Poza tym jak święta to musi być już wspomniany Kevin, ale tym razem chodzi o samego Kevina Bacona. Zwiastun ujawnia również postać Cosmo, którego gracze mogą kojarzyć z gry komputerowej Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Ostatnie, mniejsze projekty Marvela były całkiem niezłą rozrywką. Wilkołak nocą zabrał mnie na tereny, na których myślałem, że nie znajdę elementów tego uniwersum, a mini-serialik Groot to było urocze spotkanie z niesfornym drzewkiem. Nie mogę się doczekać Strażników Galaktyki vol. 3, którzy debiutują 4 maja 2023 roku, więc aby osłodzić sobie czas wyczekiwania, na pewno zasiądę do Guardians of the Galaxy Holiday Special. I nie ukrywam, że chcę zobaczyć jeszcze raz Yondu, chociaż na chwilę. W jaki sposób powróci i na jak długo przekonamy się 25 listopada 2022 roku.

W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvela na Disney+?