Myślałem, że widziałem już wszystko, jednak chyba nie do końca. Nasza ekipa jest na targach MWC2022 w Barcelonie, skąd spływają bardzo ciekawe newsy. Oral-B wypuszcza właśnie szczoteczkę do zębów ze sztuczną inteligencją…

Wysłąliśmy chłopaków do Barcelony, a my relacjonujemy głównie walkę Anonymous z Putinem. Niemniej jednak zaglądamy na chwilę na Targi, sprawdzając, co nowego się tam pojawia. Niektóre rzeczy mogą zaskakiwać, a jedną z nich jest szczoteczka do zębów od firmy Oral-B. Zastosowano w niej technologię magnetyczną Oral-B iO10.

Szczoteczka Oral B iO ze sztuczną inteligencją

Inteligentne urządzenie o nazwie iOSense zostało wpięte w szczoteczkę. Ma ono zapewnić „spersonalizowane doświadczenie mycia zębów” cokolwiek miałoby to znaczyć. Producenci zapewniają, że urządzenie będzie nam w czasie rzeczywistym przekazywać wskazówki co robimy nie tak (bo na pewno coś robimy nie tak) w trakcie mycia zęgów. Szczoteczka nauczy siebie i nas, jak dokładniej myć zęby.

R E K L A M A

Oral B

Nasze testy kliniczne pokazują, że Oral-B iO to dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł w porównaniu ze szczoteczką manualną. Teraz dzięki iOSense spersonalizowane szczotkowanie zrewolucjonizuje połączenie ze zdrowiem jamy ustnej.

– mówi Maike Siemons, Lider ds. badań i rozwoju w dziedzinie higieny jamy ustnej w Europie.

Oczywiście to opinie subiektywne i bardziej reklamowe, a na pierwsze rzeczywiste testy przyjdzie nam poczekać, jak szczoteczka pojawi się na rynku. Nasi przedstawiciele na MWC2022 również starają się dopaść ten model.

Sztuczna inteligencja (AI):

Nowe urządzenie iOSense wykorzystuje sztuczną inteligencję, która prowadzi użytkownika:

  • Ile czasu szczotkować: iOSense ma timer, który odlicza optymalny czas szczotkowania oraz zegar Wi-Fi.
  • Gdzie szczotkować: światła iOSense sprawią, że użytkownik nie przegapi żadnego obszaru jamy ustnej.
  • Jak szczotkować: aplikacja Oral-B śledzi cele użytkownika i dostarcza spersonalizowanych informacji zwrotnych po każdym szczotkowaniu.

Na razie nie ma oficjalnej daty premiery, a przede wszystkim ceny takiej szczoteczki.