DW-04

 REKLAMA

Skoro znalazłeś się na tej stronie, to albo chcesz dowiedzieć jak drodzy jesteśmy i jak bardzo sprzedajni, albo jesteś realnie zainteresowany reklamą ;-) Jeśli chodzi o reklamę na blogu, jesteśmy bardzo elastyczni co do form współpracy. Nie ukrywamy, że reklama banerowa akurat nas najmniej interesuje i jest traktowana raczej jako uzupełnienie konkretnej akcji (np. Poniedziałki z Hostingiem). Co ciekawe nie tylko rozliczenie w gotówce nas interesuje, ale także forma barterowa, o czym znajdziesz poniżej więcej informacji.

Co do naszych już sprawdzonych propozycji, jedną z takich akcji jest cykl Poniedziałki z Hostingiem, dedykowany firmom z branży hostingowej. Akcja polega na umieszczeniu 4 artykułów, takich które zainteresują czytelników. Mogą one mieć dowolny kształt i formę, do tej pory pojawiła się jedna akcja pilotażowa z marką 2be.pl, która przygotowała mini-cykl poradników, jak kupić, sprawdzić i utrzymać domenę internetową.

Oczywiście jeśli masz konkretny pomysł na przeprowadzenie akcji, z pewnością go rozważymy. To co powinieneś wiedzieć, że na naszym blogu reklama zawsze oznaczana jest jako reklama i nie robimy żadnych wyjątków. Poniżej kilka obszarów, które proponujemy w zakresie współpracy a także garść najistotniejszych statystyk.

Rozliczenie barterowe

Chętnie zrecenzujemy Twoją usługę, stronę, serwis czy sklep i zamiast wynagrodzenia rozliczymy się w barterze. Dotyczy to także recenzji sprzętów poniżej zapisanych. Zasada jest prosta, jeśli oferujesz komercyjne rozwiązanie, które mamy zrecenzować – w zamian będziemy oczekiwali kilku licencji na zorganizowanie konkursu dla czytelników.

Recenzja/test sprzętu

Bardzo chętnie przetestujemy, sprawdzimy Twój sprzęt – niezależnie od tego czy będą to słuchawki (Unitra), sprzęty fotograficzne (Samsung), smartfony (HTC, Samsung), komputer stacjonarny AiO (Dell), czy nawet zestaw kina domowego (Samsung). Każdy prawdziwy Geek, a my się do nich z pewnością zaliczamy, żadnego wyzwania się nie boi. Oczywiście nie twierdzimy, że jesteśmy specjalistami z każdej branży, jednak recenzje którym poświęcona jest osobna kategoria na blogu cieszą się zainteresowaniem, a my staramy się rzetelnie zrecenzować dany sprzęt, zwracając uwagę na aspekty, na które zwróci każdy laik. Formą wynagrodzenia z reguły jest testowany sprzęt, a jeśli jego cena jest zbyt wysoka – pobieramy wynagrodzenie. Wyjątkiem są sprzęty, na których testy opada nam szczęka ;-)

Video recenzja

Alternatywna droga do recenzowania. Zdecydowanie bardziej efektowna. Oczywiście składa się ona na przygotowanie materiału video + dedykowany wpis, który znajdzie się na blogu (2w1). Nasze przykładowe realizacje:

Wpis sponsorowany

Każdy taki wpis na blogu jest oznaczany, jako sponsorowany i nie ma bezwzględnie od tego żadnych odstępstw. Jedynym ograniczeniem jest powiązana tematyka z tą prezentowaną na blogu i maksymalnie 2 linki w treści.

Przykładowe realizacje:

Patronat medialny

Bardzo chętnie podejmiemy się patronatu medialnego. Zakres współpracy zależy od samej akcji, niemniej najczęściej przygotowujemy dedykowany wpis opisujący Twoje wydarzenie, imprezę czy akcję. W zamian liczymy na umieszczenie naszego logo we wszelkich materiałach promocyjnych. Jeśli chcesz byśmy zostali patronami medialnymi, wystarczy że się do nas zgłosisz.

Sponsor odcinka cyklu Webowy Miszmasz

W każdym odcinku co-tygodniowego cyklu Webowy Miszmasz jeden z boksów zostawiamy jako reklamę dla naszego partnera. Składa się ona na obrazek z tytułem i linkiem, wyglądem zbliżona do wyglądu pozostałych wpisów. Reklama może znajdować się w wybranym miejscu zestawienia, domyślnie jest to jednak najwyższa pozycja w prawym górnym rogu zestawienia.

Przykładowe realizacje: Webowy Miszmasz #38, Webowy Miszmasz #37

Poniedziałki z Hostingiem

Zapraszamy firmy hostingowe do udziału w naszym minicyklu. Najważniejsze informacje znajdziecie na poniższej grafice:

pzh

W przypadku PzH dostają Państwo także :

  • informacje w cyklicznym mejlingu
  • informacje umieszczoną na fanpejdżu DailyWeb
  • poinformowanie naszych Czytelników o wpisie za pośrednictwem systemuOneSignal

Dotychczas z naszej usługi korzystały takie marki jak Nazwa.pl, KEI.pl, S-NET czy Linuxpl.com. Wszystkie artykuły cyklu można znaleźć pod dedykowanym adresem.

Szkolenia WordPress

Prowadzimy także szkolenia z WordPress w zakresie dlapoczątkujących jak i średnio – zaawansowanych użytkowników. Prowadziliśmy szkolenia zorganizowane dla: Urzędu Miasta Gdańsk i Fundacji Pokolenia, z obsługi platformy WordPress dla początkujących.

Publikacje/wystąpienia

Nasze wpisy pojawiały się:

Występowaliśmy:

Sponsor odcinka Podcastu

Prowadzimy także własny podcast DailyWeb: WWWłaśnie Podcast. Na jego łamach podajemy w sposób przystępny informacje związane ze światem WWW, testujemy, wyrażamy swoją opinię – wszystko podane w bardzo przystępny i lekki sposób z ogromną dawką humoru i dystansu. Według iTunes w wybrane dni numer 1 w kategorii technologicznych podcastów w Polsce! Co by nie być gołosłownym:

11406271_10153426857184669_6672377194152968985_o

 

Proponujemy także sponsora odcinka naszego podcastu, zaznaczając informację na początku jak i na końcu naszej dyskusji, prezentując aktualną promocję czy ofertę (max kilkanaście sekund per wejście).

Garść statystyk

Statystyki oglądalności naszego bloga prezentują się następująco (okres marzec/kwiecień 2017):

  • 87 000 sesji
  • 60 00 unikalnych użytkowników
  • 118 000 odsłon
  • 01:00 min – średni czas trwania sesji

Statystyki z FB:

  • 5600 fanów
  • 74% mężczyźni, 26% kobiety

fb

 

Statystyki Twitter:

  • 1550 fanów śledzących profil

DailyWeb okiem Sotrender

Jest się czym pochwalić :-)

fb1

fb2

 

Współpracowaliśmy z takimi markami jak:

partnerzy

 

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam do kontaktu.

Niusletter DailyWeb! Konkursy, ekskluzywne treści i oczywiście brak spamu, obiecujemy :-)