Już na początku stycznia na rynek trafi POCO X6 Pro. Urządzenie, choć relatywnie niedrogie, zaoferuje kapitalną specyfikację, w której znajdzie się zarówno ekran o jasności 1800 nitów, jak i potężny chip MediaTek Dimensity 8300 Ultra. Co jeszcze o nim wiemy?

POCO X6 Pro, czyli globalna, nieco zmodyfikowana wersja smartfonu Redmi K70E pojawi się na półkach sklepowych już w styczniu. Model należy do nieco oszczędniejszej cenowo submarki Xiaomi, czyli POCO. Patrząc na wygląd wspomnianego urządzenia Redmi, nie widać co prawda gamingowego charakteru smartfonu, natomiast podzespoły mówią same za siebie.

//dzisiaj na dailyweb

Trzeba tu jasno zaznaczyć, że sprzęt będzie solidnym upgradem w stosunku do swojego poprzednika. POCO X5 Pro, choć całkiem satysfakcjonujący, celował raczej w typową średnią półkę, o czym świadczy choćby procesor Qualcomm Snapdragon 778. W POCO X6 Pro będzie dostępny odpowiednik flagowej serii Snapdragona 8. Do rzeczy.

POCO X6 Pro – wszystko, czego udało nam się dowiedzieć o smartfonie

POCO X6 Pro
fot. Redmi K70E

Krótko i na temat… za wydajność POCO X6 Pro odpowie chip MediaTek Dimensity 8300 Ultra, który można zrównać ze Snapdragonem 8 Gen 2 od Qualcomma. Możemy oczekiwać nawet 12 GB RAM i 512 GB pamięci na dane (w najwyższej wersji, gdyż bazowa opcja to 8 + 256 GB). Warto wspomnieć, że zastosowano tutaj technologie: LPDDR5X oraz UFS 4.0. Nie martwiłbym się więc o żwawą pracę urządzenia. Baterię o pojemności 5500 mAh naładujemy mocą 67 W. Tak to wolniejsze ładowanie niż w K70E, który otrzymał 90 W mocy.

POCO X6 Pro

Obraz zapisany setupem fotograficznym w konfiguracji 64 MP + 8 MP + 2 MP (oraz 16 MP kamerka do selfie) będziemy mogli oglądać na solidnym, 6,67-calowym panelu AMOLED o rozdzielczości 2712 x 1200 pikseli, który oferuje 12-bitowy kolor, odświeżanie częstotliwością do 120 Hz oraz… jasność szczytową określaną na 1800 nitów. Wracając na chwilę do aparatu głównego, dodam tylko, że mówimy tutaj o optycznie stabilizowanej matrycy, co ma kluczowe znaczenie dla fotografii nocnej i nagrywania wideo.

Recenzja Infinix NOTE 30 Pro. Takie wyposażenie w tej cenie to istny sztos

POCO X5 Pro w dniu swojej premiery kosztował 1599 zł w opcji bazowej. Patrząc na to, jakie rozwiązania zastosowano w POCO X6 Pro, śmiem twierdzić, że tym razem kwota może niebezpiecznie zbliżyć się do granicy 2000 zł. Informację tą zweryfikujemy już w styczniu.