Plenti już od jakiegoś czasu proponuje współpracę przedsiębiorcom. Teraz program PlentiPartners startuje w pełnej mierze dla wszystkich. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, masz ciekawą możliwość zarabiania na wynajmie smartfonów, laptopów, konsoli do gier i innych urządzeń na platformie Plenti.

Plenti to platforma technologiczna, która umożliwia korzystanie z elektroniki użytkowej w modelu subskrypcyjnym. Klienci mogą wynająć urządzania na określony czas – od miesiąca do roku. Największą popularnością cieszą się flagowe modele smartfonów, laptopy oraz akcesoria do rozrywki, jak konsole do gier czy okulary VR. Plenti działa na rynku od pięciu lat i ma już ponad 150 tys. użytkowników. Ich liczba szybko rośnie i do końca roku może przekroczyć próg 200 tys. użytkowników. W odpowiedzi na rosnący popyt Plenti otwiera się na współpracę z innymi przedsiębiorcami. W tym celu uruchomiło program partnerski PlentiPartners.

Plenti

PlentiPartners dla wypożyczających sprzęt

Możemy mówić o niemałym sukcesie platformy Plenti pod kątem rosnącej fali użytkowników. Plenti może się również cieszyć szaloną popularnością wśród inwestorów, udało się pozyskać już 30 milionów złotych. Teraz na fali popularności serwisu, mogą zarobić też osoby wypożyczające sprzęt. To właśnie w tym celu powstał program PlentiPartners.

Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy chcą mieć dostęp do elektroniki bez kupowania jej na własność. Ten trend jest szczególnie widoczny wśród młodszych konsumentów, którzy preferują elastyczny dostęp do pożądanych urządzeń i chcą z nich korzystać wtedy, kiedy faktycznie mają taką potrzebę. To nowy, szybko rosnący i wciąż niezagospodarowany w pełni rynek. By wykorzystać jego potencjał postanowiliśmy stworzyć program PlentiPartners i otworzyć naszą platformę najmu na innych przedsiębiorców – mówi Wojciech Rokosz, prezes Plenti.

Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z partnerem wysokość wynagrodzenia wynosi rocznie od 12% (dla umowy na 24 miesiące) do maksymalnie 16,8% (dla umowy na 36 miesięcy). Przez cały okres dzierżawy sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od partnera.

Pięć lat doświadczenia w rozwoju usługi najmu elektroniki pozwoliło nam zdobyć głęboką wiedzę o potrzebach i zachowaniach klientów. Dzięki temu oferujemy tylko te urządzenia, które cieszą się ich zainteresowaniem. Średnio wynajmujemy sprzęt pięć razy w okresie jego dostępności na naszej platformie. Taka częstotliwość pozwala nie tylko na szybkie pokrycie kosztów zakupu, ale także generuje atrakcyjne marże, którymi chcemy dzielić się z partnerami programu PlentiPartners – mówi Wojciech Rokosz.

Nie chcemy kupować, chcemy wynajmować!

Plenti daje możliwość wyboru, na jak długi okres chcemy wypożyczyć sprzęt na: miesiąc, 3 miesiące, pół roku czy nawet rok.

Według danych Plenti, średni okres wynajmu elektroniki przez klientów wynosi cztery miesiące. Jego długość zależy jednak od kategorii sprzętu. Na krótki okres – najczęściej miesiąca – klienci wynajmują urządzenia do domowej rozrywki (np. konsole do gier, okulary VR, projektory) lub sprzęt związany z wakacyjnymi wyjazdami (kamery sportowe, drony czy rowery elektryczne).

Plenti

Na drugim końcu skali są flagowe modele smartfonów najpopularniejszych marek czy laptopy biznesowe, wynajmowane na okres 12 miesięcy. Z tej usługi najczęściej korzystają osoby prowadzące działalność gospodarczą i firmy, dla których terminowy najem elektroniki jest interesującą alternatywą wobec jej zakupu lub leasingu.

Startowi PlentiPartners towarzyszy uruchomienie nowej platformy internetowej dla partnerów, dzięki której w automatyczny sposób mogą oni przystąpić do programu. Jest to druga wersja serwisu dla współpracujących z Plenti przedsiębiorców. Pierwsza została uruchomiona w drugiej połowie 2022 roku, kiedy rozpoczął się pilotaż programu. Jego efektem jest pozyskanie kilkudziesięciu partnerów.

Więcej informacji na stronie Plenti.app