Pamiętam, że jak pierwszy raz grałem w Cyberpunka 2077, to mocno zaskoczył mnie moment, w którym tytuł ten przeniósł mnie do epilogu. Nie mam w zwyczaju spieszyć się w grach, wykonując jak najszybciej wszystkie główne misje. Powiedziałbym raczej, że bardziej cenię sobie przedłużające się kampanie z rozmaitymi zwrotami akcji.

Właśnie dlatego byłem bardzo rozczarowany, kiedy utwierdzony w przekonaniu, że jestem maksymalnie w połowie opowieści, poświęciłem sporo godzin na rozwinięcie swojej postaci, a po udaniu się do następnej głównej misji przywitała mnie wiadomość o rozpoczęciu epilogu.

Wspominam to z dwóch powodów – po pierwsze, w Dying Light 2 spotkał mnie bardzo podobny los, chociaż chyba nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, bo jestem wielkim fanem samej rozgrywki w produkcji Techlandu. Po drugie, w takim momencie przydałoby się właśnie zagrać w jakiś fabularny dodatek, by poczuć, że cały ten czas poświęcony na rozbudowywanie ekwipunku miał jakiś sens.

R E K L A M A

Pierwsze fabularne DLC do Dying Light 2 opóźnione

Niestety okazało się, że Techlandowi nie uda się utrzymać planowanego terminu premiery pierwszego fabularnego dodatku do Dying Light 2. Początkowo miał on zostać wydany w przyszłym miesiącu, ale według opublikowanej właśnie na Twitterze grafiki nastąpi to dopiero we wrześniu.

Póki co nie znamy żadnych szczegółów na temat dodatku. Przedstawiciele Techlandu stwierdzili tylko, że widzieli sporo teorii w internecie i żadna z nich nie jest prawdziwa. Konkretów na ten temat możemy się spodziewać bliżej premiery DLC.

Opóźnienie nie oznacza jednak, że w Dying Light 2 zabraknie nowej zawartości w najbliższych miesiącach. W okresie od czerwca do sierpnia pojawią się kolejne aktualizacje. Otrzymamy między innymi wyczekiwany przez społeczność tryb fotograficzny (może Techland pokusi się o jakiś konkurs po jego wprowadzeniu na wzór tego z Cyberpunka 2077?).

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się pierwszy rozdział w grze nazwany „In the Footsteps of a Nightruner”. Ma on być wypełniony eventami, nowymi misjami i dodatkową zawartością. Stosowna aktualizacja powinna się pojawić już niedługo.


Posłuchaj nas!