OPPO Enco X2 to dowód na to, że dobre może być jeszcze lepsze. Różnice wobec OPPO Enco X to cała masa detali, które po podsumowaniu, prezentują zupełnie nowy produkt i zupełnie nową jakość dźwięku.

OPPO Enco X to moim zdaniem jedne z lepszych słuchawek o wysokiej jakości dźwięku do codziennego używania. Ich konstrukcja współosiowych przetworników rozwiązuje problem tłumienia się poszczególnych pasm i tym samym dostarcza użytkownikowi w jednym momencie mocnej góry jak i mocnego dołu. OPPO jednak nie osiadło na laurach i opracowało jeszcze głośniejszy, jeszcze bardziej bezstratny i spersonalizowany model OPPO Enco X2.

R E K L A M A

OPPO Enco X2 – „must have” dla posiadaczy OPPO Find X5

Z zewnątrz nowy model różni się jedynie detalami od poprzednika, to złudne wrażenie braku postępu, bo wszystko dzieje się wewnątrz. Jedną z unikalnych funkcji jest możliwość nagrywania dźwięku przez dwa mikrofony przez posiadaczy smartfonów OPPO Enco X2. Wszystko dzięki nowym technologiom przetwarzania dźwięku przez Dolby Audio.

Oppo Enco X2 5

Model X2, podobnie jak poprzednik został opracowany wraz z duńską firmą Dynaudio. Współpraca ta zaowocowała stworzeniem czegoś o bardzo trudnym skrócie SuperDBEE, czyli Super Dynamic Balance Enhanced Engine. Oznacza to nic innego jak opracowany na nowo system współosiowych przetworników, które definiują na nowo jakość dźwięku. Poza SuperDBEE jest jeszcze cała masa innych nowości z pogranicza przesyłania dźwięku jak LHDC, Hi-Res Audio Wireless czy obsługa Bluetooth 5.2. Nie wdając się jednak w szczegóły techniczne, o których więcej możecie znaleźć na stronie producenta, oznacza to jeszcze większą moc dźwięku (o 25%) jeszcze mniejsze opóźnienia i jeszcze lepszą jakość dźwięku jak i odszumiania (ANC) niż w poprzedniku.

Oppo Enco X2 7

Warto wspomnieć oddzielnie o nowym algorytmie, który w ciągu 5-minutowego testu jest w stanie odtworzyć model naszego kanały słuchowego i dopasować do niego sposób reprodukcji dźwięku, by jak najbardziej zbliżyć się do oryginału ze studia.

Z danych równie istotnych jest zredukowana waga słuchawek aż o 31% względem poprzednika, co oznacza to większą wygodę i lepsze trzymanie, oraz nowe etui wyposażone w ultraszybkie i bezprzewodowe ładowanie. Przy odpowiedniej ładowarce w 5 min możemy naładować słuchawki na kolejne 2h grania.

Oppo Enco X2 1

Cena OPPO Enco X2

Słuchawki są dostępne już dziś we wszystkich dobrych sklepach z elektroniką za 799 zł. Jak dla mnie to bardzo uczciwa cena za słuchawki tej klasy, z takim zapleczem technicznym.