Mechaniczna klawiatura OnePlus zadebiutuje wraz ze smartfonem OnePlus 11 oraz słuchawkami OnePlus Buds Pro 2 TWS. Wiemy, kiedy ruszy produkcja sprzętu, którego w ofercie producenta mało kto się spodziewał.

Gdyby ktoś pół roku temu powiedział mi, że OnePlus wprowadzi do swojego globalnego portfolio klawiaturę mechaniczną, za nic w świecie bym w to nie uwierzył. Tymczasem, na początku grudnia witryna producenta zyskała zakładkę dedykowaną właśnie takiemu urządzeniu. Mamy tu kilka niezbędnych informacji o sprzęcie oraz oś czasu, z której wynika, że oficjalna prezentacja produktu będzie miała miejsce w lutym. Jak nietrudno się domyślić, w grę wchodzi termin powiązany z debiutem smartfona OnePlus 11. Co wiemy o klawiaturze?

R E K L A M A

Klawiatura OnePlus

OnePlus pokaże mechaniczną klawiaturę dla fanów zaawansowanej konfiguracji

Tytułowy producent znany jest przede wszystkim z produkcji smartfonów. Oczywiście w ofercie znajdziemy także akcesoria, ale to tak zwane inteligentne telefony stanowią trzon rozwiązań firmy. Zasadniczo, pojawienie się klawiatury mechanicznej będzie niemałym zaskoczeniem dla fanów marki. Sprzęt ma zaoferować precyzyjnie skalibrowany, miękki klik z przyjemnym odgłosem. Producent chwali się, że urządzenie sprawdzi się zarówno w pracy, jak i w rozrywce – czyli gamingu.

Klawiatura OnePlus

Konstrukcja została wykonana z aluminium i, jak widać po renderach, jest mocno kanciasta. Co więcej, OnePlus zapewnia kompatybilność z systemami macOS, Windows, jak i z dystrybucjami Linuksa. W przypadku klawiatur mechanicznych. To ważne, ale skoro jesteśmy przy oprogramowaniu, dodam, że dzięki rozwiązaniom open source, takim jak QMK i VIA możemy dostosowywać zarówno efekty świetlne w klawiaturze, jak i mapować klawisze. Sam proces wymiany przełączników ma być szybki i wygodny, ale o tym przekonamy się dopiero po premierze.

W oczekiwaniu na debiut „mechanika”, możecie zapoznać się z informacjami o smartfonie OnePlus 11, którego chińska premiera miała miejsce na początku stycznia. Już 7 lutego zostanie pokazany globalnie.

Premiera OnePlus 11 – ładowanie 100 W, aparat Hasselblad i wyjątkowo wydajna specyfikacja. Sprzęt trafi do Polski