Po co powstał Ulefone Armor X6 Pro? Nie każdy oczekuje od smartfonu tego samego. Dla tych, którzy szukają istnego woła roboczego, też się znajdą propozycję i to w każdym przedziale cenowym. Dziś do oferty dołączył nowy wspomniany mocarz.

Wpis ten dedykowany jest wszystkim, dla których smartfon to po prostu kolejne narzędzie pracy w ciężkich warunkach, albo telefon wpisany w plan B, gdy na przykład jedziemy na wakacje pełne wody, piachu, uderzeń i innych mało sprzyjających warunkach. Znam też takich, dla których wzmacniane telefony to idealna nawigacja do motocykla. Skoro już wiemy, o czym mowa, to przejdźmy do specyfikacji.

Ulefone Armor X6 Pro

Smartfony tej klasy rzadko kiedy mają mocną specyfikację – przeważnie mamy do czynienia z podstawową konfiguracją. Moje oczekiwania jednak zostały podniesione przez dopisek „Pro”, który chyba został dodany dlatego, że teraz wszystko jest „Pro”. Ulefone Armor X6 Pro ma bowiem specyfikacje minimalnie lepszą, niż ta oferowana przez model X6.

Ulefone Armor X6 Pro

Z frontu znajduje się ekran 5″ IPS o rozdzielczości HD, całkiem niegrube ramki, jak na takie urządzenie, kamerka selfie 5 Mpx oraz dioda LED do powiadomień, co jest szczególnie przydatne w trudnych warunkach. Z tyłu znajdziemy pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpx, który powinien wystarczyć do utrwalenia np. postępów z pracy na budowie. Na krawędziach, z ciekawostek, znalazł się specjalny przycisk, którego funkcjonalność możemy sami przypisać. Z innych zaskoczeń, ale tym razem negatywnych, to złącze ładowania microUSB. Nie sądzę, żeby zastosowanie nowego typu aż tak podniosło cenę urządzenia, a dla użytkownika byłoby to zbawienne, bowiem mógłby jedną ładowarką ładować urządzenie robocze oraz podstawowe.

Wewnątrz bardzo wytrzymałej, wielowarstwowej i certyfikatami IP69K oraz MIL-STD-810G obudowie znajduje się procesor MediaTek Helio A22, 2 gniazda SIM, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy poprzez karty MicroSD. Producent oczywiście nie zapomniał o NFC, złączu audio Jack 3,5 mm, odblokowywaniu twarzą, Bluetooth 5.0 oraz GPS (GLONASS, BEIDOU i Galileo). Za dostarczenie energii odpowiada bateria 4000 mAh z ładowaniem tylko 5 W.

Ulefone Armor X6 Pro

Cena

Ulefone Armor X6 Pro

Cena za tę całkiem użyteczną cegiełkę to $139.99, co przy przeliczeniu wprost oznacza wydatek ok. 660 zł. Na razie nie wiadomo jak lokalny przedstawiciel wyceni ten model, ale cena ta wydaje się bardzo prawdopodobna, bo model Armor X6 kosztuje teraz 500 zł. Jeżeli tak będzie, to będzie to kolejny całkiem przyzwoity smartfon za niewielką kasę, który wytrzyma nawet najbardziej szalone wakacje.