Jak co roku Riot przed mistrzostwami świata League of Legends uchyla nam rąbek tajemnicy dotyczący nowości, jakie możemy napotkać w przedsezonie. Otrzymaliśmy zatem 15-minutowy film, zdradzający nam, co dzieje się za kulisami i jakie plany twórcy mają co do gry. Najciekawsze nowości przedstawimy zatem w poniższym artykule.

Ryan Mireles, czyli główny producent ds. rozgrywki opowiedział nam na początek o planach dotyczących zmian w bohaterach, jakie mają się pojawić. Przypomniał on, iż już za rogiem czeka na nas nowy Udyr, którego rework możemy już podziwiać na oficjalnej stronie Ligi.

League of Legends: Preseason 2023

Riot w 2022 roku skupił się bardziej na postaciach, które już istnieją i to je starał się udoskonalić, mimo pojawienia się kilku nowych. Moim zdaniem jest to dobry kierunek, gdyż wiele championów zostało odrzuconych w kąt, ponieważ otrzymywaliśmy coraz to nowsze i silniejsze charaktery. Myślę, że to dopiero wierzchołek góry lodowej, chociażby dlatego, że już słyszymy wzmianki o zmianach, jakie mają dotknąć Skarnera

Pracownik studia zdradził nam, że w kwestii mniejszych zmian wizualnych lub działania samych umiejętności, Riot przygląda się obecnie Neeko oraz Syndrze. Nie ukrywam, że chciałbym znowu zobaczyć Syndrę w akcji, jak to miało miejsce w ubiegłych latach np. podczas rozgrywek mistrzostw świata.

Po krótkim wstępie odnośnie zmian, jakie zostały już wprowadzone w obecnym sezonie, otrzymaliśmy zapowiedź nowej postaci. Będzie ona pochodzić z Shurimy, a konkretniej nowego miasta nazwanego: Nazuma. Bohater ten, pochodzi z plemienia przystosowanego do walki z ogromnymi drapieżnikami i będzie posługiwał się bronią określaną jako “Ntofo”.

Nazuma 1

Rioter przedstawił nam również krótki film, pokazujący zmiany, jakich mają się doczekać umiejętności Aurelion Sola. Od teraz będzie on mógł ziać swoim promieniem, używając Q oraz latać po mapie (ale już nie w linii prostej), używając W. Na filmie pokazane jest również, iż oba te skille można łączyć, przez co Aurelion w końcu zaczął przypominać gada znanego nam z legend. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Społeczność zadręcza twórców o nowego bohatera, który tak jak Varus, Aatrox czy Kayn będzie kolejnym posiadaczem żywej broni. Pracownicy studia nie pozostali wobec tego obojętni więc dostaliśmy małą zapowiedź kolejnego Darkina, jaki ma zawitać do Summoner’s Rift. Naczyniem, dla nowej postaci, okazał się sztylet, lecz otrzymaliśmy również małą zagadkę, na temat tego kto lub co, będzie owym sztyletem władało. 

Darkin 1

Na koniec wypowiedzi Ryana, otrzymaliśmy informację co z długo wyczekiwanymi zmianami wizualnymi Ahri. Zespół ASU jest już praktycznie przy końcówce zmian w jej podstawowym modelu, jednakże lisica posiada pokaźny zasób skórek, które również należy zaktualizować. Prawdopodobnie jej finalna wersja ukaże się na początku przyszłego roku. 

Kończąc zmiany w bohaterach, dowiedzieliśmy się również, iż Riot jest w bardzo wczesnej fazie produkcji zaklinacza płci męskiej, pochodzącego z Ixtal (kraina, z której pochodzi Qiyana). 

Ixtal 1

Zmiany w rozgrywce

Na początek powitał nas Matthew Leung-Harrison, czyli główny projektant gry z zespołu Summoner’s Rift. Pracownik wspomniał niedawną aktualizację wytrzymałości, która znacznie wydłużyła walki drużynowe i wprowadziła do rozgrywki powiew świeżości. Zapewnił nas on jednak, że tak dużych zmian nie uświadczymy już w trakcie sezonu, chyba że będą one absolutnie konieczne. Studio nie chce, aby tego typu aktualizacje zakłóciły spójność rywalizacji w połowie jego trwania. 

W przedsezonie zostanie wprowadzony nowy system komunikacji, gdyż obecny, jest już według twórców, nieco przestarzały. Dostaliśmy zatem możliwość zerknięcia, jak będzie się on prezentował i moim zdaniem jest to bardzo dobra zmiana, która, chociaż w pewnym stopniu wynagradza długo wyczekiwany drużynowy voice chat. 

Pingi 1

Oprócz tego mamy doczekać się kilku drobnych zmian, w stawianiu totemów wizji tak, aby ta czynność była dla nas jako graczy bardziej przejrzysta. 

Pojawią się również spore zmiany w dżungli, mające usprawnić sytuacje takie jak: dzielenie się niebieskim i czerwonym wzmocnieniem z drużyną, robienie kilku potworów w dżungli na raz oraz tworzenie ścieżek jej oczyszczania. 

Do gry powraca również Chemtechowa smoczyca, a kwiatki, które już dobrze znamy, mają otrzymać wzmocnienie. Więcej o zmianach w dżungli możemy dowiedzieć się na stronie Riot.

Na zakończenie powrócił do nas Ryan i przypomniał on nam, o zmianach, jakie miała doczekać się seria skórek o tematyce gotyckiej. I tak oto otrzymaliśmy nową serię, która nazwana została Postrachem Nocy. Na grafikach, jakie przedstawiono w materiale wideo, możemy zobaczyć postacie takie jak: Draven, Orianna, Urgot, Trundle oraz Annie. 

Postarch nocy 1

Zmian jest sporo i są to zmiany niezwykle ciekawe. Co roku jestem podekscytowany tym, co przyniesie przedsezon i z tego co widzę, raczej nie będę zawiedziony. Pozostaje nam zatem czekać na to co ostatecznie pojawi się w grze z przedstawionych zapowiedzi. Już niedługo ruszą pewnie mistrzostwa świata, gdyż sezon zbliża się ku końcowi, zatem wbijajcie rangi, póki jest taka możliwość. 

League of Legends Patch 12.15: co nowego w LOL-u?

Autor: Piotr Rochna