Polskie matki, wychowując młodsze i starsze wiekiem bąbelki, wspierają się nowymi technologiami. Smartfony okazują się w tej materii nad wyraz pomocne. Dobitnie pokazują to dane ujęte w raporcie Digital Care. Przyjrzyjmy się twardym liczbom.

Według twórców badania, Polacy są wyjątkowo pozytywnie nastawieni do szeroko rozumianej cyfryzacji oraz rozwoju technologii. Nasi rodacy chętnie sięgają po urządzenia mobilne, które pomagają w zmaganiach dnia codziennego. Aby nie być gołosłownym, przedstawię Wam wyniki badania przeprowadzonego na grupie 517 Polaków w wieku od 30 do 45 lat. Niektóre liczby zaskakują.

Technologia jak jeszcze nigdy dotąd, jest na wyciągnięcie ręki. Korzystamy z niej w czasie wolnym i w pracy. Smartfon towarzyszy nam na każdym kroku, więc czemu nie miałby przysłużyć się także mamom? Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, od tych monitorujących ciążę, po weryfikujące postępy nastolatków w nauce. Mądrze wykorzystane mogą stać się nieocenioną pomocą. Badanie pokazuje, że mamy przede wszystkim monitorują edukację dzieci – mówi Anna Kozłowska-Pietraszko, Corporate Communication Director, Digital Care.

Bąbelki

Bąbelki kontrolowane przez smart mamy

Mamy nieco starszych „bąbelków”, chętnie wykorzystują smartfony do limitowania dziecku czasu spędzonego przed ekranem smartfona. Z tegoż dobrodziejstwa korzystało aż 63% respondowanych, natomiast aż 66% deklaruje stosowanie aplikacji uniemożliwiających dostęp do niewłaściwych treści. To sprawdza się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych pociech. Aż trzy czwarte badanych kobiet z chęcią sięga po dziennik elektroniczny, a ponad połowa robi to codziennie. Ba, 15 proc. ankietowanych loguje się do wspomnianej usługi kilka razy na dobę.

W Internecie najmłodsi użytkownicy mogą być narażeni na treści nieadekwatne do ich wieku, o które niestety nie trudno. Mamy, które używają aplikacji kontrolujących, zwykle zwracają uwagę na te uniemożliwiające dostęp do określonych witryn czy niewłaściwych aplikacji – 66 proc. Ponad połowa, bo 63 proc. często limituje także czas korzystania z telefonu
– mówi Anna Kozłowska-Pietraszko z Digital Care.

Na instalację aplikacji lokalizujących dziecko decyduje się aż 40 proc. badanych, jednakże tylko co czwarta chce mieć wgląd w historie przeglądarki internetowej.

Technologia w pierwszych etapach życia dziecka

Smart mamy, konkretnie 46% zapytanych kobiet, wybierają pomoc w usypianiu dziecka w formie aplikacji odtwarzających spokojną muzykę. Co druga mama zawierzyła elektronicznej niani w myśl zasady „kontrola, najwyższa forma zaufania”. Ciekawe jest to, że przyszłe mamy chętnie sięgają po aplikacje monitorujące ciążę. Zainteresowanie wykazuje co trzecia ciężarna.

Bąbelki

Jak widzicie, urządzenia elektroniczne to nie tylko terminale komunikacyjno-rozrywkowe, ale także konkretne narzędzia wspierające matki w wychowaniu bąbelków.

Seria Infinix NOTE 30 –producent oficjalnie o ładowaniu, funkcji UPS i specyfikacjach nowych smartfonów