Firmy Motorola oraz Corning poinformowały na rozpoczynających się właśnie targach MWC 2024 w Barcelonie o tym, że każdy nowy model smartfonów producenta wyposażony będzie w ekran pokryty odpornym szkłem Gorilla Glass.

To ciekawa zmiana, bo producent niejednokrotnie korzystał też z konkurencyjnych materiałów jak np. Dragontrail od japońskiej firmy Asahi. Standardowe ekrany (pokryte zwykłym szkłem) cechowały sporą liczbę tańszych modeli, które oferują tylko podstawową ochronę przed zarysowaniem lub stłuczeniem.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz się to zmieni. Nawet najtańsze modele w ofercie będą stosować jakąś formę szkła o zwiększonej wytrzymałość, którego producentem będzie uznany Corning Incorporated.

Motorola i Corning Gorilla Glass w każdym modelu!

Gorilla Glass

Dla osób, które wybierały droższe modele z oferty firmy, sytuacja nie zmieni się, bo producent nadal będzie oferować tę formę zwiększonej ochrony ekranu. To jednak fantastyczna wiadomość dla użytkowników budżetowych smartfonów firmy Motorola. Staną się one dzięki temu znacznie bardziej wytrzymałe.

Jeszcze kilka lat temu wszyscy chyba znaliśmy kogoś, kto stłukł „szybkę” w swoim smartfonie. Nie wiem, czy zauważyliście, ale obecnie właściciele flagowców tłuką swoje smartfony dużo rzadziej niż kiedyś. To właśnie zasługa firm takich jak Corning, które popchnęły technologię w kierunku wytrzymalszego sprzętu.

Dziś zaczęły się targi MWC 2024 w Barcelonie. Jedną z pierwszych wiadomości, które do nas spłynęły, jest ta o zacieśnieniu współpracy z Motoroli z Corning Incorporated, czyli producentem szkła Gorilla Glass.

– Dzisiejsi konsumenci nadal domagają się niezawodności i trwałości bez uszczerbku dla eleganckiego, nowoczesnego wzornictwa – powiedział Ruben Castano, szef działu obsługi klienta w Motoroli. – Korzystając z Corning Gorilla Glass we wszystkich modelach Motoroli, staramy się przewodzić branży, zapewniając każdemu konsumentowi dostęp do trwałości i spokoju, które dostarczane są wraz z najnowocześniejszą technologią”.

Nie wiemy jednak, czy podstawowe modele będą używać któregoś z konkretnych rodzajów Gorilla Glass (jest kilka odmian, różnią się wytrzymałością), czy też producent opracuje nowy model specjalnie dla Motoroli. Zmiany w ofercie mają dotyczyć modeli zaprezentowanych od początku drugiej połowy tego roku. Bardzo nam się podoba decyzja Motoroli!