Funkcja miała trafić na inne telefony z Androidem. Po potwierdzeniu we wrześniu, że dostaną tę funkcję także inne telefony od Androida 6 wzwyż, wygląda na to, że funkcja jest stopniowo udostępniana.

Jak wskazane przez Android Police, Folder zamknięty zaczyna się pokazywać innym użytkownikom telefonów z Androidem w Zdjęciach Google. Użytkownicy telefonów OnePlus, Oppo i Samsunga zaczynają zauważać tę opcję w Narzędziach w karcie biblioteka. Niektórzy użytkownicy dostają powiadomienie, że mają możliwość jego skonfigurowania.

R E K L A M A

Folder zamknięty w Zdjęciach Google

Dla każdego kto zastanawiałby się, jak to działa. Folder zamknięty pozwala ukryć zdjęcia w osobnym folderze, który nie jest wrzucany do chmury. Dodatkowo zdjęcia można podejrzeć tylko i wyłącznie z menu w Zdjęciach, nie ma możliwości udostępniania z tego folderu więc żadna aplikacja, w której jej udostępniane zdjęcia także nie pokaże jego podglądu.

ssaz

Jeśli chcecie skorzystać z tej opcji, to wystarczy zaktualizować Zdjęcia Google do najnowszej wersji, a opcja powinna się pojawić po wejściu w kartę Biblioteka, a następnie Narzędzia, potem wystarczy wybrać Folder zamknięty i będzie pierwsza konfiguracja. Do wyboru jest zabezpieczenie odciskiem palca, rozpoznawaniem twarzy (podstawowe w niektórych telefonach na zdjęcie najprawdopodobniej nie zadziała) oraz na wzorek, pin lub hasło telefonu. Sama funkcja wydaje się ciekawa, bo nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji. A w przypadku Pixela można robić zdjęcia, które zapiszą się bezpośrednio w tym folderze bez potrzeby ręcznego przenoszenia.


Posłuchaj nas!