Firma znana w Japonii głównie ze swojego specyficznego wyglądu urządzeń w maju tego roku zapowiedziała, że pod koniec roku wypuści na rynek swój telefon z Androidem. Bryła telefonu naśladuje swoimi zaobleniami Palm Pre, a samo wykonanie telefonu przypomina mi telefony HTC, których zaokrąglone plecki sprawiały, że telefon przyjemnie trzymało się w dłoni.

Jest jednak różnica w tym, jak mocno są zaokrąglone wspomniane plecki Balmuda Phone. Ze strony producenta można się dowiedzieć się, że telefon został zaprojektowany w taki sposób, aby naturalnie do dłoni.

Balmuda Phone – nowość na rynku

Telefon został wyposażony w 4,8” wyświetlacz IPS Full HD o proporcjach 16:9. Procesor, który wybrał producent to Snapdragon 765 w połączeniu z 6GB pamięci RAM oraz 128GB przeznaczonymi na dane dla użytkownika. Całość zasila akumulator o pojemności 2500mAh, który może być naładowany szybko kompatybilną ładowarką PD lub bezprzewodowo.

Dodatkowo z tyłu urządzenia został umieszczony czytnik linii papilarnych, który jest dość mocno zagłębiony w obudowie, podobnie do kamery, która jest w przeciwnym rogu urządzenia. Ma ona 48MP, przednia natomiast umieszczona w wycięciu w ekranie ma 8MP. Jest także oznaczenie IP44, które oznacza, że telefon powinien przeżyć zachlapania.

Obraz1 1
Źródło: https://tech.balmuda.com/jp/phone/

Jedną z rzeczy, która odróżnia ten telefon od innych jest jego nakładka. Pracuje on na Androidzie 11 z Usługami Google. Ale przykładowo jego ekran główny i aplikacje od producenta mają ułatwić obsługę urządzenia.

Można mieć przypisany gest do wykonania połączenia czy włączenia mapy. Aplikacja kamery wygląda minimalistycznie, można zobaczyć podgląd ostatniego zdjęcia, menu z ustawieniami oraz przełączanie trybów wykonuje się, przesuwając palcem po przycisku do robienia zdjęć. Tryby do wyboru to domyślny, jedzenie, ludzie, nocne widoki oraz wideo.

Rezerwacje na zakup rozpoczynają się 17 listopada, a dostępny w sklepach będzie się 26 listopada. Oczywiście producent nie ma w planach sprzedaży poza Japonią. Telefon jest głównie przeznaczony dla jednego z operatorów. Odblokowany wariant kosztuje ¥104,800, czyli 3750 złotych.


Autorem artykułu jest Mikołaj Mucha