Słodko gorzkie wieści niosą, że jeden z najstarszych blogów skupionych wokół technologii właśnie został kupiony przez Grupę Polsat Plus.

Bardzo interesujące wieści płyną z naszego polskiego światka blogów skupionych wokół technologii. Serwis Antyweb, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać szerszej publice, właśnie został sprzedany. Nowym nabywcą została Grupa Polsat Plus (za którą stoi między innymi Interia). Ten zakup ma stanowić wzmocnienie grupy w obszarze nowych technologii.

Antyweb kupiony przez Grupę Polsat Plus

Co istotne, Grzegorz Marczak pozostaje mniejszościowym udziałowcem, a w dodatku będzie dalej prowadził redakcyjnie sprzedany serwis.

Bezpośrednio 70% udziałów w spółce Antyweb nabędzie Interia, pozostałe 30% pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli serwisu, Grzegorza Marczaka i firmy Haprin. To co jest kluczowe to fakt, że Grzegorz Marczak, założyciel, twórca i redaktor naczelny serwisu pozostaje w Antyweb.pl i nadal będzie nim kierował i odpowiadał za kwestie redakcyjne.

Dlaczego słodko gorzkie wieści? Oczywiście dlatego, że kolejny moloch połyka niezależny i całkiem duży serwis, mając wpływ na jego kształt i format. Spojrzenie na lokalny rynek pokazuje, że takie historie nie zawsze się kończyły się happy endem.

„Cieszymy się, że tak fajny i ważny serwis w polskim internecie piszący o nowych technologiach będzie częścią naszej Grupy. Nabycie udziałów w Antyweb traktujemy też jako inwestycję, jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu wsparciu pozycja i znaczenie Antyweb będą coraz większe i coraz więcej internautów będzie korzystało z wyjątkowej wiedzy i informacji, jakie można znaleźć na Antyweb.pl” – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes ds. Strategii Grupy Polsat Plus.

Niemniej szanuje osobiście Grzegorza, że dalej chce prowadzić serwis i trzymam kciuki, że będzie to możliwe w podobnym wymiarze i swobodzie, jak odbywało się to dotychczas. Kwota transakcji nie została podana publicznie. To jednak bez znaczenia. Gratulacje dla całego zespołu.

„Bardzo cieszę się, że Antyweb pozyskał tak silnego i znaczącego partnera na rynku mediów w Polsce. Współpraca z Grupą Polsat Plus i różnego rodzaju przyszłe synergie to dla Antyweb.pl wejście na kolejny poziom w rozwoju serwisu. Liczę na dużo ciekawych wspólnych projektów i zaangażowaną współpracę. Osobiście uważam tę transakcję za duży sukces wszystkich, którzy od lat budują ze mną Antyweb.pl” – powiedział Grzegorz Marczak, założyciel i właściciel Antyweb.pl